Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Airborne Assault: Red Devils Over Arnhem (PC)

Airborne Assault: Red Devils Over Arnhem PC

Gra strategiczna osadzona w realiach II Wojny Światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Airborne Assault: Red Devils Over Arnhem (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12sierpnia2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Airborne Assault: Red Devils Over Arnhem to gra strategiczna osadzona w realiach II Wojny Światowej, rozgrywana na poziomie operacyjnym. Gracz może objąć dowództwo nad brytyjskimi spadochroniarzami „Czerwonymi Diabłami” próbującymi przejąć kontrolę nad strategicznie ważnym mostem w Arnhem na rzece Ren, lub nad wojskami niemieckimi starającymi się nie dopuścić do wykorzystania mostu przez siły alianckie. Gra jest dziełem amerykańskiej firmy Big Time Software, która odpowiada za powstanie rewolucyjnej serii wojennej Combat Mission. Podobnie jak inne produkty Big Time Software, tak i w tym z niezwykłą dokładnością odtworzono ówczesne realia oraz układ geograficzny z roku 1944.

W Airborne Assault wprowadzono szereg innowacyjnych zmian w stosunku do skostniałej, turowej konkurencji. Airborne Assault odszedł od tur i heksów, rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, tym niemniej można spauzować przebieg akcji i określić różną prędkość upływu czasu, by dostosować grę do swoich upodobań. W walkach bierze udział ponad 440 jednostek bojowych, począwszy od pojedynczego plutonu wzwyż; każda została szczegółowo odwzorowana, nie tylko pod względem siły ognia, lecz także, morale, zaopatrzenia, zmęczenia walką, agresji, fanatyzmu, doświadczenia, umiejętności dowódcy, formacji, wyposażenia, mobilności i jeszcze szeregu innych współczynników. Co więcej, gracz nie musi cały czas wydawać rozkazów poszczególnym oddziałom, których w walkach bierze udział kilkaset (co często zabija grę), lecz może przekazać sterowanie wybranymi przez siebie jednostkami zaawansowanej sztucznej inteligencji. Faktycznie stawia nas to na pozycji głównodowodzącego, który wydaje rozkazy kilku swoim podwładnym, a resztę bierze na siebie A.I. Cała idea gry opiera się na przedstawieniu i symulowaniu struktury dowodzenia.

Do gry dodany został bardzo rozbudowany edytor „ScenMaker” pozwalający graczom wykonywać własne scenariusze. Możliwa jest rozgrywka jednoosobowa przeciwko komputerowemu oponentowi, oraz wieloosobowa przeciwko żywym przeciwnikom, za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Airborne Assault: Red Devils Over Arnhem

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Airborne Assault: Red Devils Over Arnhem

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 366MHz
  • 64MB RAM
Nowa gra wojenna, Airborne Assault: Conquest of the Aegean, zapowiedziana

wiadomość11 czerwca 2004

Wydawać by się mogło, iż temat drugiej wojny światowej w grach komputerowych to już przeżytek, że zamiast tej konfrontacji zbrojnej producenci gier wykorzystują chociażby batalię Jankesów z Wietnamczykami. Wydawców z Matrix Games oraz producentów z Panther Games to jednak nie dotyczy, gdyż dnia dzisiejszego oficjalnie zapowiedzieli oni wypuszczenie nowej gry, żerującej na klimacie drugiej wojny światowej - Airborne Assault: Conquest of the Aegean.

Airborne Assault: Highway to the Reich - stratedzy na start...
Airborne Assault: Highway to the Reich - stratedzy na start...

wiadomość31 maja 2003

W sierpniu ubiegłego roku swój rynkowy debiut miała strategia o nazwie Airborne Assault: Red Devils Over Arnhem - pozwalała ona graczom na dowodzenie wojskami brytyjskimi lub niemieckimi w czasach II Wojny Światowej, które starały się przejąć kontrolę nad strategicznie ważnym mostem w mieście Arnhem na rzece Ren. Tymczasem, wydawca wspomnianego tytułu, tj. firma Matrix Games, poinformował o przygotowywaniu rozbudowanego sequela rzeczonej pozycji...