Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4SwitchXONE
Okładka Toy Soldiers 2: Finest Hour (PC)

Toy Soldiers 2: Finest Hour

Toy Soldiers 2: Finest Hour jest grą strategiczną w realiach II wojny światowej, w której dowodzimy armią plastikowych żołnierzyków. Produkcja jest kontynuacją udanego tytułu z 2010 roku. Za jej stworzenie odpowiada firma Signal Studios.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | elementy zręcznościowe | indie | kooperacja

Okładka Toy Soldiers 2: Finest Hour (PC)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Toy Soldiers 2: Finest Hour to gra strategiczna, w której kontrolujemy armię niewielkich, figurkowych żołnierzy (pole walki to tak naprawdę wirtualna „makieta”). Produkcja stanowi kontynuację Toy Soldiers z 2010 roku (w międzyczasie ukazały się jeszcze dwie inne odsłony serii: Cold War i War Chest). Tytuł został opracowany przez firmę Signal Studios.

Fabuła

Akcja Toy Soldiers 2: Finest Hour została osadzona w realiach II wojny światowej – a w każdym razie toczy się na makiecie inspirowanej tym konfliktem.

Mechanika

Rozgrywka w Toy Soldiers 2: Finest Hour opiera się na bardzo podobnych założeniach, jak w poprzednich odsłonach serii. To RTS, w którym zadaniem gracza jest kierowanie armią plastikowych żołnierzyków i pokonanie wroga. Wykorzystujemy w tym celu różnego rodzaju jednostki oraz sprzęt. Warto odnotować, że tym razem nie koncentrujemy się wyłącznie na obronie – mamy do dyspozycji oddziały, które potrafią przejmować i kontrolować tereny.

Gracze otrzymują możliwość odtworzenia kluczowych momentów drugiej wojny światowej, takich jak szturm na plażę w Normandii czy ewakuacja w Dunkierce. Jednostki i sprzęt można ulepszać. Istnieje też opcja przejęcia bezpośredniej kontroli nad każdą ze swoich jednostek na polu bitwy (wówczas zabawa przypomina nieco to, co znamy ze strzelanek z widokiem trzecioosobowym). Sukces wymaga więc nie tylko dobrego planu, ale i celnego oka.

Twórcy dokonali kilku zmian względem poprzednich odsłon – położyli nacisk na ciekawe ukształtowanie terenu, dużą zniszczalność otoczenia, a także zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji.

Tryby gry

W Toy Soldiers 2: Finest Hour możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Poza trybem single-player produkcja oferuje sieciowy moduł wieloosobowy. Ten ostatni oferuje kilka różnych możliwości (m.in. kooperację i rywalizację).

Kwestie techniczne

Toy Soldiers 2: Finest Hour posiada dość ładną, trójwymiarową grafikę. Oprawa ma bardzo charakterystyczny styl – pole walki faktycznie przypomina makietę wyciągniętą żywcem z pokoju miłośnika modelarstwa. Całość jest jednak dodatkowo okraszona animacjami oraz widowiskowymi efektami świetlnymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Toy Soldiers 2: Finest Hour

Wymagania wiekowe Toy Soldiers 2: Finest Hour

12+

PC
PS4
XONE
Switch