Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

15. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 15. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
DCS WWII: Europe 1944
DCS WWII: Europe 1944

Symulacje prace wstrzymane

DCS WWII: Europe 1944 to opracowany przez firmę RRG Studios symulator lotu, który koncentruje się na podniebnych starciach z czasów II wojny światowej. Gra stawia na realizm i każda maszyna zachowuje się tak jak w rzeczywistości.

PC

Strategic Command 2: Patton Drives East
Strategic Command 2: Patton Drives East

Strategiczne 8 maja 2008

Strategic Command 2: Patton Drives East to drugie oficjalne rozszerzenie do udanej, turowej strategii wojennej, Strategic Command 2: Blitzkrieg.

PC

1944 Burning Bridges
1944 Burning Bridges

Strategiczne 26 listopada 2015

Opracowana przez ekipę studia HandyGames mobilna strategia turowa, odtwarzająca przebieg jednej z najważniejszych operacji militarnych II wojny światowej, jakim było lądowanie wojsk alianckich w Normandii. W grze 1944 Burning Bridges możemy opowiedzieć się po stronie państw sprzymierzonych lub wojsk Osi, a każda ze stron posiada odmienne jednostki i wyposażenie, a także zupełnie inne misje o zróżnicowanych celach.

ANDiOS

Combat Elite: WWII Paratroopers
Combat Elite: WWII Paratroopers

Akcji 21 listopada 2005

Combat Elite: WWII Paratroopers to gra akcji ukazana z perspektywy trzeciej osoby, za której produkcję odpowiada studio developerskie BattleBorne Entertainment. Omawiany tytuł został stworzony na silniku Snowblind.

PCPS2XBOX

Call of Duty: WWII - United Front
Call of Duty: WWII - United Front

Akcji 26 czerwca 2018

Call of Duty: WWII – United Front to opracowany z myślą o PlayStation 4 dodatek do gry FPS z 2017 roku. Wzbogaca ją o trzy nowe mapy (Market Garden, Stalingrad oraz Monte Cassino) do sieciowych rozgrywek PvP, osadzone w miejscach słynnych bitew II wojny światowej. DLC oferuje również misję do trybu wojny oraz dodatkową przygodę do kooperacyjnego trybu zombie.

PCPS4XONE

Crash Dive
Crash Dive

Symulacje 12 czerwca 2014

Crash Dive to dostępna na pecety symulacja niemieckiego okrętu podwodnego typu U-boot, patrolującego wody Atlantyku w trakcie II wojny światowej. Gra stawia na realizm, ale łagodzi go nieco lekkimi elementami zręcznościowymi. Produkcja oferuje zarówno samodzielne starcia, jak i dynamiczną kampanię.

PCANDiOSWP

Battle Academy
Battle Academy

Strategiczne 28 lipca 2010

Turowa gra strategiczna, odtwarzająca przebieg ponad 30 najważniejszych bitew II wojny światowej. Produkcja została zainspirowana prostą grą online, opracowaną przez telewizję BBC.

PCX360iOS

Gary Grigsby's Eagle Day to Bombing the Reich
Gary Grigsby's Eagle Day to Bombing the Reich

Strategiczne 23 września 2009

Kolejna niezwykle rozbudowana gra strategiczna, firmowana nazwiskiem prawdziwej legendy gatunku: Gary’ego Grigsby'ego. Gra Eagle Day to Bombing the Reich stara się w możliwie wierny sposób odtworzyć bombardowania Niemiec, prowadzone przez aliantów podczas II wojny światowej. Na potrzeby produkcji stworzono imponującą bazę ponad 18 tysięcy historycznych pilotów, odwzorowano autentyczne jednostki oraz modele samolotów, a także lokacje i narodowości biorące udział w konflikcie.

PC

Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris
Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris

Strategiczne 26 sierpnia 2010

Pierwsza z serii strategicznych gier wojennych, opowiadająca o przebiegu II Wojny Światowej. Epizod przedstawia losy Polski i Francji w latach 1939-1940, które zostały zaatakowane przez III Rzeszę. Wcielając się w dowódcę dokonujemy podziału wojsk oraz zasobów, które odegrają kluczową rolę w ataku lub przetrwaniu na danych terytoriach. Gra posiada tryb dla wielu graczy.

PC

Wolfenstein II: The New Colossus - Przygody rewolwerowca Joego
Wolfenstein II: The New Colossus - Przygody rewolwerowca Joego

Akcji 14 grudnia 2017

Drugi dodatek DLC, wchodzący w skład przepustki sezonowej do gry Wolfenstein II: The New Colossus studia Machine Games. W rozszerzeniu zatytułowanym The Adventures of Gunslinger Joe wcielamy się w rolę Josepha Stalliona, którego postać mieliśmy już okazję poznać w DLC Episode Zero. Nasz protagonista był niegdyś rozgrywającym w drużynie futbolu amerykańskiego, a obecnie walczy w szeregach ruchu oporu, stawiając czoła nazistom okupującym Stany Zjednoczone.

PCPS4XONE

Hearts of Iron Anthology
Hearts of Iron Anthology

Strategiczne 30 sierpnia 2007

Kompletny zestaw, w skład którego wchodzą cztery produkty. Są to przede wszystkim dwie pierwsze części serii "Hearts of Iron". Ponadto możemy liczyć na samodzielny dodatek "Doomsday" oraz booster pack "Armageddon".

PC

World War 2: Time of Wrath
World War 2: Time of Wrath

Strategiczne 16 lipca 2009

World War 2: Time of Wrath jest sequelem wydanej w 2008 roku strategii turowej - World War 2: Road to Victory. Deweloperzy ze studia Wastelands Interactive przygotowali dla graczy cztery nowe kampanie i dwa historyczne scenariusze, pozwalające objąć przywództwo praktycznie nad każdym państwem uczestniczącym w zmaganiach z okresu II wojny światowej.

PC

Medal of Honor: Infiltrator
Medal of Honor: Infiltrator

Akcji 17 listopada 2003

Bardzo popularna, wojenna seria Medal of Honor wraca na GBA, tym razem doskonale wykorzystując możliwości sprzętowe konsolki Nintendo.

GBA

Wolfenstein II: The New Colossus - Wyczyny kapitana Wilkinsa
Wolfenstein II: The New Colossus - Wyczyny kapitana Wilkinsa

Akcji 12 marca 2018

Czwarty i ostatni dodatek DLC wchodzący w skład przepustki sezonowej do wydanej jesienią 2017 roku pierwszoosobowej strzelaniny Wolfenstein II: The New Colossus studia Machine Games. Protagonista dodatku zatytułowanego The Amazing Deeds of Captain Wilkins to postać znana już graczom z pierwszego add-onu, Episode Zero. Tym razem tytułowy kapitan Gerald Wilkins walczy z nazistami na Alasce, by w trakcie kolejnych misji pokrzyżować im plany wcielenia w życie tajemniczej Operacji Czarne Słońce.

PCPS4XONE

Strategic Command WWII: Assault On Democracy
Strategic Command WWII: Assault On Democracy

Strategiczne 12 czerwca 2013

Assault on Democracy to dodatek do rozbudowanej strategii turowej Strategic Command WWII: Global Conflict, skupiający się na walkach wojsk osi z aliantami w latach 1939-1945.

PC

Hidden and Dangerous: Antologia
Hidden and Dangerous: Antologia

Akcji 19 maja 2006

Specjalne wydanie serii taktycznych gier akcji Hidden and Dangerous. W jego skład wchodzą: Hidden and Dangerous Deluxe (czyli poprawiona wersja części pierwszej cyklu), Hidden and Dangerous 2 oraz dodatek Hidden and Dangerous 2: Drużyna Szabla.

PC

Silent Hunter Online
Silent Hunter Online

Symulacje prace wstrzymane

Symulacja okrętu podwodnego z okresu II wojny światowej, stworzona przez zespół Blue Byte Software z myślą o rozgrywce w przeglądarce internetowej. Gracz wciela się w rolę kapitana niemieckiego U-Boota i wykonuje zadania zlecane przez dowództwo floty. Poszczególne misje nierzadko wzorowane są na historycznych wydarzeniach, takich jak choćby Bitwa o Atlantyk, toczona w latach 1939-1945. Zabawa opiera się na manewrowaniu okrętem oraz obsłudze zainstalowanego na jego pokładzie uzbrojenia.

WWW

East Front II
East Front II

Strategiczne 2 kwietnia 1999

Kolejna część turowej gry strategicznej o tematyce II Wojny Światowej, autorstwa TalonSoft Inc. Rozgrywka obejmuje tytułowe fronty wschodnie w latach 1941-1945. W grze poprawiono grafikę oraz interfejs, a także usprawniono tryb multiplayer dla 16 graczy.

PC

BattleRush 2
BattleRush 2

Akcji 18 października 2018

Oryginalny FPS, którego akcja została osadzona na froncie wschodnim drugiej wojny światowej. Tytuł BattleRush 2 wyróżnia się rozgrywką zawierającą elementy survivalu, a także wysokim poziomem zniszczalności otoczenia.

PC

Russian Front
Russian Front

Strategiczne 18 września 2014

Russian Front to opracowana przez zespół Hunted Cow strategia, która swoim zakresem obejmuje cały front wschodni II wojny światowej. Walka toczy się w systemie turowym, a mechanizmy zabawy kładą nacisk na wysoki poziom realizmu historycznego oraz bogaty wybór opcji taktycznych.

PC

Graviteam Tactics: Operation Star
Graviteam Tactics: Operation Star

Strategiczne 1 listopada 2011

Osadzona w realiach II wojny światowej rozbudowana gra taktyczna, która umożliwia wzięcie udziału w walkach na froncie wschodnim w okolicy miasta Charków w roku 1943. Autorzy postawili na realizm, dlatego mechanika zabawy bierze pod uwagę m.in. grubość pancerzy, trajektorię lotu pocisków, ukształtowanie terenu i morale jednostek.

PC

Germany at War: Barbarossa 1941
Germany at War: Barbarossa 1941

Strategiczne 25 lipca 2013

Strategia turowa osadzona w czasach II wojny światowej, inspirowana m.in. kultowym Panzer General. Gra pozwala poprowadzić armię Niemiec do dominacji nad ZSRR w ramach historycznej operacji „Barbarossa”. Oprócz głównej kampanii, tytuł oferuje trzy kampanie poboczne oraz kilkanaście scenariuszy niezależnych. Bawić się można zarówno w pojedynkę przeciw armiom kierowanym przez AI, jak i z żywym przeciwnikiem w grze przez e-mail.

PC

Codename: Panzers - Złota Edycja
Codename: Panzers - Złota Edycja

Strategiczne 20 października 2006

Codename: Panzers Złota Edycja to specjalny pakiet, w skład którego wchodzą dwie części serii serii Codename, tj. Codename: Panzers - Faza Pierwsza oraz Codename: Panzers - Faza Druga. Oczywiście obie w pełnej polskiej wersji językowej.

PC

Sky Gamblers: Storm Raiders
Sky Gamblers: Storm Raiders

Zręcznościowe 29 listopada 2012

Zręcznościowa gra lotnicza, rozgrywająca się w czasach II wojny światowej. Produkcja pozwala zasiąść za sterami kilkudziesięciu samolotów i wziąć udział w operacjach takich jak bitwa o Midway, atak na Pearl Harbor czy bitwa o Anglię. Na graczy czeka wiele trybów rozgrywki, sieciowy multiplayer i kooperacja.

PCSwitchANDiOS