Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

II wojna światowa - Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa na platformę iOS.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Company of Heroes
Company of Heroes

Strategiczne 13 lutego 2020

Strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach II wojny światowej. Tytuł został opracowany przez kanadyjskie studio Relic Entertainment - znane m.in. z serii Homeworld i Warhammer 40,000: Dawn of War. Edycja mobilna została przygotowana przez studio Feral Interactive. Akcja gry koncentruje się na działaniach armii amerykańskiej w zachodniej części Europy i rozpoczyna od legendarnego desantu powietrzno-morskiego w Normandii.

Wolfenstein 3D Classic
Wolfenstein 3D Classic

Akcji 25 marca 2009

Kultowa strzelanina z 1992 roku nazywana często „pradziadem” trójwymiarowych FPS-ów. Wolfenstein 3D jest dziełem słynnego studia id Software, odpowiedzialnego również za markę Doom i Quake. Gracz wciela się w Williama „B.J.” Blazkowicza, agenta alianckich sił specjalnych, który wykonuje najbardziej niebezpieczne misje na terenie wroga. Blazkowicz zostaje wysłany do nazistowskich Niemiec w celu spenetrowania zamku Hollehammer, w którym przygotowywany jest tajny projekt superżołnierza.

World War Heroes
World War Heroes

Akcji 22 listopada 2017

FPS nastawiony na rozgrywkę sieciową, który przenosi nas na front II wojny światowej. Na zróżnicowanych polach bitew możemy skorzystać zarówno z rozbudowanego arsenału broni palnej, jak i z rozmaitych pojazdów bojowych. Tytuł oferuje szereg wariantów rozgrywki – nic nie stoi na przeszkodzie, by opracować własny tryb i zaprosić do zabawy innych graczy. Całość okraszono wysokiej jakości grafiką.

Kards
Kards

Logiczne 2022

Gra karciana w modelu free-to-play, osadzona w realiach II wojny światowej. W Kards zawarto kilka oryginalnych mechanik rozgrywki, poza tym ciekawostką jest wykorzystanie na kartach ilustracji znanych z prawdziwych plakatów propagandowych z epoki. Za stworzenie gry odpowiada niezależne studio 1939 Games.

Company of Heroes: Opposing Fronts
Company of Heroes: Opposing Fronts

Strategiczne 13 kwietnia 2021

Samodzielny dodatek do bestsellerowej strategii wojennej Company of Heroes autorstwa studia Relic Entertainment. Rozszerzenie wzbogaca podstawową wersję gry o dwie zupełnie nowe kampanie zrealizowane z podobnym, filmowym rozmachem co oryginał. W pierwszej z nich bierzemy udział w walkach na terenie Normandii oraz bitwie o Caen, przejmując dowodzenie nad siłami 2 Armii Brytyjskiej.

Panzer Corps
Panzer Corps

Strategiczne 18 grudnia 2013

Turowa gra strategiczna osadzona w czasie II wojny światowej będąca duchowym spadkobiercą kultowego Panzer General. Wśród dostępnych grywalnych nacji znajdziemy Polskę, Włochy, Francję, Norwegię, Belgię, USA, Związek Radziecki, Wielką Brytanię i Niemcy. Mechanizm rozgrywki stawia na szybkie bitwy, ale jednocześnie oferuje wysoki poziom realizmu i głębi.

My Child Lebensborn
My Child Lebensborn

Przygodowe 18 maja 2018

Nietypowa produkcja, która stawia gracza w roli opiekuna adoptowanego dziecka. Akcja toczy się w Norwegii, w latach 50-tych XX wieku. Maluch, którym się opiekujemy urodził się w ramach nazistowskiego programu Lebensborn. W związku z tym jest powszechnie poniżany przez fakt posiadania niemieckiego ojca.

Order of Battle: World War II
Order of Battle: World War II

Strategiczne prace wstrzymane

Osadzona w realiach II wojny światowej klasyczna strategia turowa, będąca debiutem niezależnego, luksemburskiego studia The Aristocrats. Pierwotnie gra pojawiła się na rynku jako pełnopłatna produkcja o nazwie Order of Battle: Pacific, jednak rok po swojej premierze została przekształcona na model biznesowy free-to-play i zaoferowana pod nową nazwą Order of Battle: World War II.

Brothers in Arms 3: Sons of War
Brothers in Arms 3: Sons of War

Akcji 17 grudnia 2014

Trójwymiarowa strzelanka w realiach II wojny światowej, wyprodukowana przez firmę Gameloft. Głównym bohaterem jest sierżant Wright, który po lądowaniu w Normandii kontynuuje militarną ofensywę na terenach zajętych przez nazistów. Pomagają mu w tym towarzysze z niewielkiego oddziału, charakteryzujący się odmiennym wyposażeniem i umiejętnościami.

Frontline Commando: WW2
Frontline Commando: WW2

Akcji 14 kwietnia 2015

Kontynuacja udanej mobilnej strzelanki Frontline Commando: D-Day, osadzonej w realiach II wojny światowej. Tytuł wydała firma Glu Mobile w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami. Kampania we Frontline Commando: WW2, składająca się z ponad 180 wyzwań, rozpoczyna się od ofensywy w Ardenach. W późniejszej fazie rozgrywki odwiedzamy również Niemcy i bierzemy udział w wybranych operacjach kampanii włoskiej.

Atlantic Fleet
Atlantic Fleet

Strategiczne 19 maja 2015

Kontynuacja Pacific Fleet – ciepło przyjętej hybrydy symulatora i strategicznej gry wojennej, opracowanej przez studio Killerfish Games. Tym razem zmagania toczone są na wodach Oceanu Atlantyckiego, na których Królewska Marynarka Wojenna Wielkiej Brytanii i jej sojusznicy ścierają się z niemieckim Kriegsmarine. W Atlantic Fleet akcja prezentowana jest w perspektywie trzecioosobowej, a zabawa toczy się w turach podzielonych na fazy ruchu i ataku.

Azur Lane
Azur Lane

Akcji 17 sierpnia 2018

Oryginalne połączenie dwuwymiarowej gry shoot'em up z taktycznym RPG. W Azur Lane uczestniczymy w bitwach morskich, w których dowodzimy drużyną składającą się z bohaterek będących antropomorfizacjami rzeczywiście istniejących okrętów wojskowych walczących w II wojnie światowej.

1944 Burning Bridges
1944 Burning Bridges

Strategiczne 20 stycznia 2016

Opracowana przez ekipę studia HandyGames mobilna strategia turowa, odtwarzająca przebieg jednej z najważniejszych operacji militarnych II wojny światowej, jakim było lądowanie wojsk alianckich w Normandii. W grze 1944 Burning Bridges możemy opowiedzieć się po stronie państw sprzymierzonych lub wojsk Osi, a każda ze stron posiada odmienne jednostki i wyposażenie, a także zupełnie inne misje o zróżnicowanych celach.

Panzer Corps: Soviet Corps
Panzer Corps: Soviet Corps

Strategiczne 18 lutego 2016

Kolejne samodzielne rozszerzenie do wydanej w 2011 roku turowej gry strategicznej autorstwa The Lordz Games Studio. Jak sugeruje tytuł gry, Panzer Corps: Soviet Corps koncentruje się na działaniach wojennych, prowadzonych przez radzieckie jednostki pancerne na frontach Europy Środkowej i Wschodniej. W grze bierzemy udział w decydujących walkach Operacji Barbarossa, prowadzonych na linii Białystok-Mińsk oraz w okolicach Moskwy, a także w kontrofensywie pod Stalingradem.

Warplanes: WW2 Dogfight
Warplanes: WW2 Dogfight

Symulacje 16 października 2018

Warplanes: WW2 Dogfight to osadzona w realiach drugiej wojny światowej lotnicza strzelanka, wzbogacona o elementy strategiczne. Za produkcję gry odpowiedzialne jest polskie studio Home Net Games.

Frontline: The Longest Day
Frontline: The Longest Day

Strategiczne 9 grudnia 2014

Strategia turowa będąca kontynuacją Frontline: Road To Moscow. Podczas prac nad grą Frontline: The Longest Day twórcy ze studia 88mm inspirowali się słynnym filmem wojennym The Longest Day. Akcję umiejscowiono zatem na froncie zachodnim II wojny światowej podczas operacji Overlord, którą otwierało alianckie lądowanie w Normandii przeprowadzone 6 czerwca 1944 roku.

Timelines: Assault on America
Timelines: Assault on America

Strategiczne 17 lutego 2015

Timelines: Assault on America to strategia czasu rzeczywistego. Ukazuje nam ona alternatywną wizję II wojny światowej, w której zabójstwo Adolfa Hitlera doprowadziło do zmasowanej inwazji na Stany Zjednoczone, grożąc im unicestwieniem. Oprócz kampanii dla jednego gracza, w której naszym zadaniem jest odparcie inwazji, gra oferuje również kooperacyjny tryb multiplayer.

Drive on Moscow
Drive on Moscow

Strategiczne 21 listopada 2013

Drive on Moscow to strategia wojenna odtwarzająca walki na froncie wschodnim II wojny światowej. Jest to produkcja dla wymagających graczy, szukających realistycznej symulacji bitewnej oraz wyśrubowanego poziomu trudności.

Battle Academy
Battle Academy

Strategiczne 24 lutego 2012

Turowa gra strategiczna, odtwarzająca przebieg ponad 30 najważniejszych bitew II wojny światowej. Produkcja została zainspirowana prostą grą online, opracowaną przez telewizję BBC.

Heroes of Normandie
Heroes of Normandie

Strategiczne 28 lipca 2016

Opracowana przez studio Cat Rabbit przy wsparciu firmy Slitherine taktyczna strategia turowa w realiach II wojny światowej, będąca elektroniczną adaptacją popularnej planszówki z 2014 roku. Akcja gry toczy się tuż po słynnym D-Day, czyli lądowaniu aliantów w Normandii, a do dyspozycji graczy oddane zostały 3 grywalne armie: amerykańska, brytyjska oraz niemiecka. Każda ze stron otrzymała swoją własną kampanię fabularną, koncentrującą się na postaciach tytułowych bohaterów.

The Paris Dossier
The Paris Dossier

Przygodowe 15 kwietnia 2015

Mobilna przygodówka, której akcja rozgrywa się w Paryżu w roku 1942. Wcielamy się w brytyjskiego szpiega, wysłanego do stolicy Francji z misją odkrycia tożsamości zdrajcy współpracującego z okupantami. Cenne wskazówki na temat tajemniczego osobnika może posiadać lokalny informator, ale kilka dni wcześniej przepadł on bez śladu.

Battle Academy 2: Battle of Kursk
Battle Academy 2: Battle of Kursk

Strategiczne 2 kwietnia 2015

Pierwsze rozszerzenie do ciepło przyjętej, turowej gry strategicznej Battle Academy 2: Eastern Front od firmy Slitherine. Akcja dodatku koncentruje się na tytułowej bitwie pod Kurskiem, znanej jako największa bitwa pancerna w historii świata. Latem 1943 roku hitlerowskie Niemcy podjęły rozpaczliwą próbę odzyskania inicjatywy na froncie wschodnim, angażując niemalże cały najnowszy sprzęt.

Battle Academy 2
Battle Academy 2

Strategiczne 23 października 2014

Kontynuacja klasycznej turowej strategii wojennej Battle Academy, opracowanej w 2010 roku przez studio Slitherine na podstawie prostej gry sieciowej, firmowanej przez telewizję BBC. Druga część gry przenosi nas na front wschodni II wojny światowej do roku 1941, kiedy to w trakcie słynnej operacji Barbarossa hitlerowskie Niemcy zaatakowały swego dotychczasowego sojusznika – ZSRR.

Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies
Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies

Strategiczne 6 listopada 2013

Kontynuacja wydanej w sierpniu 2013 roku lotniczej strategii turowej Sid Meier's Ace Patrol. Akcja gry osadzona została w realiach II wojny światowej, a gracze mają okazję wcielić się w role amerykańskich i japońskich pilotów walczących o panowanie w przestworzach nad Pacyfikiem. Tytuł wyprodukowany został przez studio deweloperskie Firaxis Games pod kierunkiem Sida Meiera, twórcy serii Civilization.