Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOSWP
Okładka Brothers in Arms 3: Sons of War (AND)
OkładkaBrothers in Arms 3: Sons of War (AND)

Brothers in Arms 3: Sons of War

Trójwymiarowa strzelanka w realiach II wojny światowej, wyprodukowana przez firmę Gameloft. Głównym bohaterem jest sierżant Wright, który po lądowaniu w Normandii kontynuuje militarną ofensywę na terenach zajętych przez nazistów.

Akcji | TPP | II wojna światowa | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brothers in Arms 3: Sons of War Premiera

17gru2014

iOS AND WP

producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna

Gry podobne do Brothers in Arms 3: Sons of War

Door Kickers 2: Task Force North

Half-Life 2

PayDay: Crime War

Brothers in Arms 3: Sons of War to strzelanka osadzona w realiach II wojny światowej, stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio Gameloft.

Podczas kampanii wcielamy się w sierżanta Wrighta, który wraz z niewielkim oddziałem wykonuje misje dla Aliantów zaraz po zakończeniu Lądowania w Normandii. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci, choć istnieje także możliwość dokładnego celowania w trybie FPP. Rozgrywka sprowadza się głównie do mordowania hord przeciwników, w czym pomaga system osłon. Podczas zabawy nie walczymy sami. Każdy członek oddziału ma unikalne umiejętności i wyposażenie, co pozwala korzystać z takich ataków jak przywoływania nalotów, rzucanie koktajlami Mołotowa czy odpalenie rakiet.

Rozgrywkę w Brothers in Arms 3: Sons of War urozmaicają elementy RPG. W trakcie wykonywania misji gromadzimy punkty doświadczenia, za które potem ulepszamy umiejętności oraz cechy żołnierzy, takie jak np. ilość punktów życia czy zmniejszenie czasu, jaki musimy odczekać po użyciu umiejętności, zanim stanie się ona ponownie dostępna.

Kampania składa się z ośmiu obszernych misji, podczas których mamy okazję zarówno wziąć udział w dużych bitwach, jak i zrealizować kilka zadań skradankowych. Nie przewidziano niestety trybu muliplayer. Rywalizować z innymi graczami możemy tylko za pomocą rankingów punktowych, biorąc udział w regularnie aktualizowanych wyzwaniach przeciwko sztucznej inteligencji.

Brother in Arms 3: Sons of War – chciwość pokonała wojenne braterstwo

PLUSY:
  1. świetna grafika;
  2. dobry system walki.
MINUSY:
  1. potwornie agresywne mikropłatności psują całą zabawę;
  2. szwankujące sterowanie;
  3. kiepska fabuła i bardzo krótka kampania.

Seria Brothers in Arms zapracowała sobie na doskonałą opinię wśród graczy konsolowych i pecetowych, oferując ambitne fabuły i wysoki poziom realizmu historycznego. Niestety, tworząc mobilną odsłonę studio Gameloft nie podołało zadaniu podtrzymania tych tradycji.

Podstawowe mechanizmy rozgrywki nie są złe. Gra kładzie duży nacisk na korzystanie z osłon, a walka z niemieckimi żołnierzami jest wymagająca i daje sporo frajdy. Ma też wyśmienity klimat, co jest zasługą bardzo ładnej grafiki. Niestety, ten dobry obraz psuje masa niedoróbek oraz złych pomysłów. Zwłaszcza mocno szwankuje system sterowania i nigdy nie mamy pewności, że postać zrobi to, o co nam chodzi.

Brother in Arms 3: Sons of War próbuje opowiadać historię, ale jest ona nudna, a postacie tak oklepane, że nie ma mowy, aby zaczęło nam zależeć na ich losach. Twórcy przygotowali ponad setkę poziomów, ale wbrew pozorom nie starcza to na długo. Każda misja jest bowiem niesamowicie krótka i wystarczy pokonać kilkaset metrów aby zobaczyć komunikat o zakończeniu.

Te wszystkie problemy dałoby się jeszcze jakoś przeżyć, gdyby nie fatalnie zrealizowany system mikropłatności. Ustawiono go tak, że darmowi gracze co chwila muszą przerywać zabawę i czekać na zakończenie jakiś zaplanowanych czynności, takich jak np. ulepszenie uzbrojenia. Na każdym kroku pod nasz nos podsuwane są kolejne sposoby wydawania prawdziwych pieniędzy, a gra aktywnie uprzykrza nam życie, jeśli nie skorzystamy z tych ofert. Nawet takie podstawowe rzeczy jak granaty dostępne są tylko w sklepiku.

Brother in Arms 3: Sons of War to mocno rozczarowująca pozycja. Nie kontynuuje ona dumnej tradycji z konsol i pecetów, ale rozpatrywana odrębnie miała jeszcze szansę na stanie się dobrą mobilną strzelanką. Masa niedoróbek technicznych i fatalny system mikropłatności pogrzebały jednak te nadzieje, dając w sumie pozycję, która zainteresuje jedynie najbardziej zdesperowanych i dysponujących anielską cierpliwością fanów gatunku.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Brothers in Arms 3: Sons of War: 12+

iOS
AND
WP