Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOSPCWP
Okładka Overkill 3 (AND)
OkładkaOverkill 3 (AND)

Overkill 3

Kolejna odsłona serii trzecioosobowych strzelanin projektowanych z myślą o urządzeniach mobilnych.

Akcji | TPP | science fiction | zagraj za darmo | TPS | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Overkill 3 Premiera

18lut2015

AND

25lut2015

iOS

27kwi2015

WP PC

producent: Craneballs wydawca: Craneballs Strona oficjalna

Overkill 3 to, nie licząc spin-offowego Overkill Mafia, trzecia pełnoprawna odsłona popularnej mobilnej serii trzecioosobowych strzelanin, zapoczątkowanej w 2011 roku na urządzeniach przenośnych firmy Apple. Za powstanie i rozwój serii odpowiada niezmiennie założone w roku 2008 studio Craneballs. Overkill 3 jest pierwszą odsłoną cyklu, która ukazała się nie tylko na najpopularniejszych platformach mobilnych (w tym wypadku to iOS, Android i Windows Phone), ale także na tabletach i komputerach z systemem Windows 8.1. Podobnie jak poprzednie części serii, gra dystrybuowana jest w popularnym modelu free-to-play.

Fabuła

Akcja gry przenosi nas w bliżej nieokreśloną przyszłość, w której nieustanne boje toczą ze sobą frakcje wyszkolonych do zabijania żołnierzy, wyposażonych w najnowsze osiągnięcia techniki wojskowej, takie jak np. superwytrzymałe nanokombinezony. Wyczerpujące się zasoby i nieustannie ponoszone w walce straty, zmuszają poszczególne frakcje do eksperymentowania i wprowadzania nowych technik walki, wykorzystujących takie maszyny jak drony, uzbrojone łaziki oraz potężne, przypominające pająki roboty bojowe. W sercu tej morderczej rywalizacji znajdują się wciągnięci w wir wojny cywile z ruchu oporu i właśnie w postać jednego z nich wcielamy się podczas zabawy. Wbrew pozorom nie są oni jednak na straconej pozycji. W szeregach ruchu oporu pracuje bowiem masa doświadczonych naukowców, którzy potrafią uczyć się od wrogów i wykorzystywać ich technologie przeciwko nim samym.

Mechanika

Rozgrywka w Overkill 3 wzorowana jest na najsłynniejszych strzelaninach z platform stacjonarnych, takich jak serie Call of Duty czy Battlefield ,z tą różnicą, że całość ukazana została z perspektywy trzecioosobowej. Podczas zabawy przemierzamy kolejne lokacje, eliminując zastępy przeciwników za pomocą różnych rodzajów modyfikowalnego uzbrojenia, a także działek stacjonarnych, granatów czy kamizelek kuloodpornych. Rozgrywce towarzyszą też starcia z bardziej wymagającymi bossami oraz interaktywne scenki przerywnikowe. W momencie premiery gry, twórcy udostępnili ponad 60 zróżnicowanych poziomów, osadzonych w 10 sceneriach: począwszy od pustynnych slumsów do zrujnowanych miast i kompleksów przemysłowych.

Mechanika rozgrywki nie daje jednak pełnej swobody ruchu, tak jak we wspomnianych wyżej produkcjach, a całość została uproszczona i dostosowana do warunków mobilnych. W praktyce zabawa sprowadza się więc do przemieszczania się od osłony do osłony i ostrzeliwania przeciwników do czasu wyczerpania magazynka, kiedy to musimy się ukryć, aby bezpiecznie przeładować broń. Overkill 3 cierpi też na typowe ograniczenia modelu free-to-play, a rozgrywka nie ma charakteru płynnego, lecz sprowadza się do wykonywania kolejnych misji, w których zdobywamy doświadczenie (pozwalające awansować na kolejne poziomy) oraz gotówkę na zakup i modyfikację uzbrojenia.

Tryby gry

Oprócz podstawowego trybu rozgrywki, sprowadzającego się do wykonywania kolejnych misji, Overkill 3 oferuje także tzw. Endless Mode, w którym zadaniem gracza jest możliwie jak najdłuższa obrona generatora energii przed falami nacierających wrogów. Twórcy przygotowali też opcję rozgrywki kooperacyjnej dla 2 osób, jednak wariant ten udostępniono pierwotnie wyłącznie dla posiadaczy urządzeń z systemem iOS i Android.

Kwestie techniczne

Overkill 3 na platformie PC, AND itd. odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną, porównywalną do niskobudżetowych strzelanin z konsol siódmej generacji, jednak jakość animacji oraz ograniczenie swobody poruszania się nie pozwalają produkcji studia Craneballs stawać w szranki z podobnymi grami z platform stacjonarnych.

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Overkill 3: 16+

Overkill 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 500 MB HDD
  • Windows 8/8.1/10
iOS
AND
WP
PC