Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCANDiOS
Okładka Crash Dive 2 (PC)

Crash Dive 2

Kontynuacja wydanego w 2014 roku Crash Dive autorstwa studia Panic Ensues Software. Kierując amerykańską łodzią podwodną w czasie drugiej wojny światowej, mamy za zadanie patrolować południowy Pacyfik i pozbywać się wrogich okrętów.

Symulacje | II wojna światowa | okręty podwodne | pod wodą

Okładka Crash Dive 2 (PC)

data premiery gry:

28mar2021

AND

1kwi2021

iOS PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash Dive 2 to sequel wydanego w 2014 roku Crash Dive autorstwa studia Panic Ensues Software. Tytuł jest symulatorem łodzi podwodnej, z akcją osadzoną w czasie drugiej wojny światowej. W pierwszej części zasiadaliśmy za sterami niemieckiego U-Boota. W sequelu natomiast znajdujemy się po drugiej stronie barykady, kierując amerykańskim okrętem na południowym Pacyfiku.

Mechanika

Rozgrywka polega na patrolowaniu wód Pacyfiku i wykonywaniu zlecanych misji, czyli między innymi niszczeniu wrogich budowli i zatapianiu konwojów. Gra miesza ze sobą elementy arcade oraz symulacji, by zapewnić głębokie, ale też przystępne doświadczenie. Interfejs jest rozbudowany i zawiera wiele informacji, takich jak szczelność kadłuba, poziom zanurzenia, amunicja w działach czy ilość tlenu. Podobnie jak w pierwszej części, otrzymywane obrażenia wpływają na wydajność jednostki. Pod wpływem ostrzału możemy tracić członków załogi lub ważne części okrętu.

Tytuł pozwala na stosowanie rozmaitych strategii. Możemy pozostawać pod wodą i znienacka zatapiać wrogie transportowce za pomocą torped lub wdawać się w pojedynki z innymi okrętami, używając dział. Cykl dnia i nocy oraz zmieniające się warunki pogodowe wpływają na widoczność łodzi, pomagając w prowadzeniu działań z ukrycia. Często będziemy też mieli okazję niszczyć wrogie samoloty za pomocą dział przeciwlotniczych.

Niektóre zaawansowane elementy gry mogą zostać zautomatyzowane, by uprościć rozgrywkę. Gracze zainteresowani arcade’ową zabawą mogą przekazać sztucznej inteligencji kontrolę nad załogą, naprawianiem uszkodzeń i ulepszaniem okrętu. Jeżeli zależy nam na realistycznej symulacji, możemy sami kontrolować cały okręt.

Tryby gry

Crash Dive 2 pozwala wyłącznie na zabawę jednoosobową. Kampania dla pojedynczego gracza składa się z dziesięciu patroli, z których każdy zabiera nas w inny rejon Pacyfiku. Tytuł zawiera także generator losowych misji, dzięki którym możemy kontynuować grę po jej ukończeniu.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry jest dość prosta, co nie dziwi, jako że tytuł ukazał się też na telefonach. Największe wrażenie sprawiają szczegółowo odtworzone okręty, efekty ognia oraz eksplozje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 43,99 PLN

Wymagania wiekowe Crash Dive 2

12+

Wymagania sprzętowe Crash Dive 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 7 SP 1
PC
AND
iOS