Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Frontline Commando: WW2 (AND)
OkładkaFrontline Commando: WW2 (AND)

Frontline Commando: WW2

Kontynuacja udanej mobilnej strzelanki Frontline Commando: D-Day, osadzonej w realiach II wojny światowej. Tytuł wydała firma Glu Mobile w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Akcji | TPP | II wojna światowa | zagraj za darmo | elementy zręcznościowe | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frontline Commando: WW2 Premiera

14kwi2015

AND iOS

producent: Glu Mobile wydawca: Glu Mobile Strona oficjalna

Frontline Commando: WW2 jest kontynuacją udanej mobilnej strzelanki Frontline Commando: D-Day. Produkcja, osadzona w realiach II wojny światowej, została zaprojektowana przez firmę Glu Mobile, mającą w swoim dorobku takie serie jak Blood & Glory, Contract Killer oraz Deer Hunter. Tytuł wydano w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Frontline Commando: WW2 kontynuuje opowieść o walce aliantów z nazistami oraz innymi reprezentantami obozu Państw Osi. Tym razem kampania, składająca się z ponad 180 wyzwań (bazujących na autentycznych wydarzeniach), rozpoczyna się w Belgii, tzw. ofensywą w Ardenach. W późniejszej fazie rozgrywki użytkownik odwiedza również Niemcy i bierze udział w wybranych akcjach mających miejsce podczas kampanii włoskiej.

Zgodnie z tym, do czego zdążyła nas już przyzwyczaić seria Frontline Commando, misje podzielone są na dwa podstawowe typy – główne i poświęcone konkretnej technice walki. W przypadku tych drugich, bierzemy udział m.in. w typowych wymianach ognia przy użyciu karabinów i pistoletów maszynowych, niszczymy czołgi za pomocą bazooki, unieszkodliwiamy działa artyleryjskie, uczestniczymy w pojedynkach snajperskich, a także wykurzamy wrogów zza osłon z wykorzystaniem miotacza ognia. Do arsenału, z jakiego chętnie korzysta gracz, należy też broń miotana, w tym oczywiście granaty.

Walka sprowadza się do chowania się za osłonami i wychylania w odpowiednim momencie celem oddania strzału. W trakcie rozgrywki gracz zdobywa wirtualną walutę, którą przeznacza na zakup ulepszeń do broni. Bez tego zaliczenie późniejszych wyzwań graniczy z cudem, a także uniemożliwia uzyskanie dostępu do kolejnych misji pobocznych (ich odblokowanie następuje dopiero wówczas, gdy dysponujemy odpowiednim arsenałem).

Pod względem technicznym Frontline Commando: WW2 raczej nikogo nie zaskoczy – gra korzysta z tego samego silnika co poprzednie odsłony serii. Jego możliwości są zauważalnie mniejsze od najnowszych mobilnych dokonań w tej sferze, choć trzeba przyznać, że autorzy robili co mogli, aby uatrakcyjnić zabawę (m.in. rozbudowane i zasypane różnorakimi obiektami poziomy w misjach głównych).

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Frontline Commando: WW2: 18+

AND
iOS