Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOS
Okładka Mass Effect Galaxy (iOS)
OkładkaMass Effect Galaxy (iOS)

Mass Effect Galaxy iOS

Dwuwymiarowa gra akcji z elementami RPG, osadzona w uniwersum bestsellerowej gry Mass Effect studia BioWare. W Mass Effect Galaxy wcielamy się w postać byłego agenta Przymierza Jacoba Taylora, który próbuje udaremnić plany batariańskich terrorystów.

Akcji | science fiction | elementy RPG | 2D | top-down | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mass Effect Galaxy Premiera iOS

22czerwca2009

producent: BioWare wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Aktualizacja: Gra została usunięta ze sklepu App Store przez wydawcę.

Mass Effect Galaxy to przeznaczona dla posiadaczy urządzeń mobilnych gra akcji z elementami RPG, osadzona w uniwersum bestsellerowej gry Mass Effect z 2007 roku. Tytuł stanowi swoisty pomost pomiędzy pierwszą a drugą częścią cyklu i został przygotowany przez twórców oryginału – studio BioWare, znane wcześniej głównie za sprawą doskonałych serii cRPG: Baldur’s Gate i Neverwinter Nights.

Fabuła gry opowiada o przygodach Jacoba Taylora – obdarzonego potężnymi mocami biotycznymi super-żołnierza i byłego agenta armii Przymierza. Zostaje on wezwany przez Radę Cytadeli, która obawia się zagrożenia ze strony batariańskich terrorystów, pragnących zbojkotować toczące się właśnie rozmowy pokojowe. Aby udaremnić ich plany Tylor musi spotkać się z tajemniczą kobietą imieniem Miranda Lawson, która posiada informacje o działaniach terrorystów. Zdobyte w ten sposób wskazówki wiodą do turiańskiego handlarza bronią, na kontrolowaną przez Batarian planetę Bekke oraz stację orbitalną Ahn’Kedar.

Rozgrywka podzielona jest na dwie zasadnicze części. W trakcie kolejnych misji Taylora, zabawa przypomina klasyczne, dwuwymiarowe gry typu shoot’em up, zaś akcję obserwujemy w typowej dla gatunku perspektywie top-down. Podczas walki Jacob automatycznie ostrzeliwuje rywali, a rolą gracza jest wskazywanie bohaterowi kolejnych celów. Dodatkowo możemy posiłkować się jedną z trzech dostępnych mocy biotycznych. Trzy dodatkowe przyciski posłużą nam do zamrażania przeciwników, uszkadzania ich tarcz obronnych oraz wyprowadzania potężnego ataku z użyciem wyrzutni rakiet. W przerwach między misjami uczestniczymy w scenkach fabularnych, podczas których prowadzimy rozmowy z kluczowymi postaciami i – podobnie jak w grze macierzystej – dokonujemy wyborów, wpływających na reputację bohatera.

W warstwie wizualnej Mass Effect Galaxy wersja na iOS-a cechuje się także dwoma odmiennymi stylami. Część zręcznościowa przypomina pod względem realizacji klasyczne, dwuwymiarowe strzelanki pokroju Alien Breed. W części fabularnej akcja ukazana jest z perspektywy trzeciej osoby, zaś grafika wykonana jest w klasycznym kreskówkowo-komiksowym stylu. Słuchamy także pełnego dubbingu aktorskiego.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Mass Effect Galaxy: 12+