Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. jRPG - Gry Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce jRPG na platformę Game Boy Advance ułożone według popularności.

GBA
jRPG
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG31 Strategiczne2
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Tales of Phantasia
Tales of Phantasia

RPG 6 marca 2006

Tales of Phantasia to pierwsza z serii gier RPG Tales of... sygnowanych przez Namco. Gracz wciela się w Clessa Alveina, młodego adepta miecza, który wyrusza w podróż poprzez czas i przestrzeń, by znaleźć odpowiedź na pytanie, kto stoi za zagładą jego wioski i najbliższych.

CIMA: The Enemy
CIMA: The Enemy

RPG prace wstrzymane

CIMA: The Enemy japońskiego studia Neverland to kolejny przedstawiciel gatunku jRPG. W grze występuje także wiele elementów strategicznych i wymagających rozwiązywania zagadek. Tradycyjnie wyglądające postaci (z głowami wielkości torsów), oglądamy z perspektywy trzeciej osoby, w rzucie izometrycznym.

Shining Force: Resurrection of the Dark Dragon
Shining Force: Resurrection of the Dark Dragon

RPG 30 kwietnia 2004

Shining Force: The Resurrection of the Dark Dragon to remake pierwszej części serii, której początek sięga roku 1992. Omawiana pozycja nie jest dokładnym odtworzeniem pierwowzoru. Różnice dostrzec można między innymi w fabule oraz niezwykle rozbudowanej palecie bohaterów.

Yu Yu Hakusho: Tournament Tactics
Yu Yu Hakusho: Tournament Tactics

RPG 18 listopada 2004

Yu Yu Hakusho: Tournament Tactics to gra strategiczna z elementami bijatyki. Dzieło nawiązuje do popularnego anime autorstwa Yoshihiro Togashiego, emitowanego na antenie stacji Cartoon Network i kierowanego do chłopców w wieku 9-14 lat.

Yggdra Union
Yggdra Union

RPG 21 listopada 2006

Yggdra Union to mieszanina strategii z japońskim RPG, stworzona przez cenioną w Azji ekipę Sting, odpowiedzialną m.in. za grę Riviera: The Promised Land. Przy produkcji nowego tytułu programistów wspomagali znani artyści: rysownik mangi Satoko Kiyuzuki oraz projektant karcianek Sunaho Tobe.

Mega Man Battle Network 4 Blue Moon / Red Sun
Mega Man Battle Network 4 Blue Moon / Red Sun

RPG 29 czerwca 2004

Ciekawe, bliźniacze zręcznościówki z rozwiniętą fabułą i elementami typowymi dla gier RPG. Wcielamy się w chłopca o imieniu Lan, który wraz ze swym przyjacielem Mega Manem bierze udział w turnieju, gdzie naprzeciwko siebie staja najwięksi wojownicy świata stworzonego na potrzeby tejże gry.

Boktai: The Sun is in Your Hand
Boktai: The Sun is in Your Hand

RPG 16 września 2003

Boktai: The Sun is in Your Hand to gra akcji, będą swoistą mieszanką takich tytułów jak Castlevania, Metal Gear Solid i klasycznych pozycji z gatunku cRPG, w których bohatera oglądamy z izometrycznego punktu widzenia.

Boktai 2: Solar Boy Django
Boktai 2: Solar Boy Django

RPG 19 października 2004

Boktai 2: Solar Boy Django to tytuł z gatunku zręcznościowych gier akcji, a zarazem sequel Boktai: The Sun Is In Your Hand. W grze widać podobieństwa do takich hitów jak Castlevania i Diablo, ale są również elementy skradania, podobne do znanych z Metal Gear Solid.

ZOE: The Fist of Mars
ZOE: The Fist of Mars

RPG 3 marca 2002

Zone of the Enders: The Fist of Mars to specjalna odsłona serii Zone of the Enders, dedykowana wyłącznie kieszonkowej konsoli Game Boy Advance. Użytkownik obejmuje kontrolę nad olbrzymimi robotami bojowymi.