Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. jRPG - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce jRPG na platformę Android ułożone według popularności.

Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG80 Strategiczne2 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
The World Ends With You: Solo Remix
The World Ends With You: Solo Remix

RPG 25 czerwca 2014

The World Ends With You jest grą z gatunku jRPG, w której gracz wciela się w chłopca o imieniu Neku. Miejscem akcji jest stolica Japonii, czyli współczesne Tokio, na ulicach którego toczy się codzienne życie jego mieszkańców.

Guildlings
Guildlings

RPG sierpień 2021

Gra jRPG, zabierająca nas w podróż do alternatywnego świata, gdzie magia występuje obok współczesnych zdobyczy techniki. W trakcie zabawy wcielamy się w nastoletnią Codę, której zadaniem jest zdjęcie klątwy rzuconej na nią po uruchomieniu przeklętego smartfona.

Fate/Grand Order
Fate/Grand Order

RPG 24 czerwca 2017

Darmowa gra z gatunku jRPG utrzymana w klimatach łączących w sobie elementy science fiction i fantasy. Gracz wciela się w niej w członka ekspedycji, której celem jest uratowanie ludzkości przed wyginięciem. Za produkcję odpowiada studio Aniplex.

Unsung Story
Unsung Story

RPG jeszcze nie ogłoszona

Taktyczne japońskie RPG, którego głównym projektantem jest Yasumi Matsuno, twórca takich klasyków jak Final Fantasy Tactics, Final Fantasy XII czy Vagrant Story. Akcja Unsung Story: Tale of the Guardians toczy się w targanym konfliktami świecie fantasy. Kampania opowiada historię trwającej siedemdziesiąt siedem lat wojny, której przebieg był kształtowany przez dokonania zapomnianych z czasem wojowników. To właśnie w nich wciela się gracz.

Final Fantasy Dimensions II
Final Fantasy Dimensions II

RPG 31 października 2017

Kontynuacja popularnego spin-offa serii Final Fantasy. Tym razem gracze wcielają się w Morrowa, który bierze na swoje barki odpowiedzialność za dalsze losy fantastycznej krainy Eidola. Protagonista nie jest jednak sam, gdyż w podróży towarzyszy mu Aemo, czyli dziewczyna z przyszłości, a także sprzymierzeńcy napotykani w toku przygody.

Yo-kai Watch
Yo-kai Watch

RPG prace wstrzymane

Opracowana przez doświadczone, japońskie studio Level 5 gra RPG z turowym systemem walki, wzorowana na popularnej serii Pokemon. W Yo-Kai Watch wcielamy się w postać małego chłopca, który - dzięki otrzymanemu od tajemniczej istoty magicznemu zegarkowi - jako jedyny jest w stanie dostrzegać tytułowe yokai, czyli sympatyczne duszki, zamieszkujące nasz świat. Zadaniem bohatera jest zaś pomaganie innym ludziom, w czym przeszkadzają mu inne, mniej przyjazne yokai.

Dragon Quest of the Stars
Dragon Quest of the Stars

RPG 25 lutego 2020

Dragon Quest of the Stars to mobilna odsłona popularnego cyklu gier jRPG, która skupia się na czteroosobowym trybie kooperacyjnym. Produkcja charakteryzuje się uproszczonym modelem rozgrywki – zabawa polega głównie na toczeniu turowych starć. Tytuł został opracowany przez firmę Square Enix.

Final Fantasy VI
Final Fantasy VI

RPG 15 stycznia 2014

Cyfrowa reedycja szóstej części kultowego cyklu Final Fantasy, wydanej pierwotnie w 1994 roku na konsoli SNES. Fabuła gry skupia się na konflikcie pomiędzy podbijającym świat Imperium, a buntowniczą frakcją rebeliantów, określających siebie jako Returners. Tytuł oferuje największą w historii serii liczbę grywalnych bohaterów (łącznie 14) i oprócz typowych cech fantasy, wprowadza także po raz pierwszy elementy nurtu steampunk.

Harvest Moon: Seeds of Memories
Harvest Moon: Seeds of Memories

RPG 18 kwietnia 2016

Kolejna odsłona zapoczątkowanej w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku popularnej japońskiej serii gier RPG firmy Natsune, symulujących życie rolnika. W grze Harvest Moon: Seeds of Memories wcielamy się w postać początkującego farmera, a naszym zadaniem jest przywrócenie świetności podupadłemu gospodarstwu, a także zdobycie sympatii mieszkańców pobliskiego miasteczka poprzez realizację szeregu zróżnicowanych zadań fabularnych.

Evoland
Evoland

Przygodowe 2 lutego 2015

Evoland to produkcja, która w interaktywny sposób obrazuje ewolucję przygodowych gier akcji. Zabawę zaczynamy w prostej monochromatycznej grafice, a następnie przez wypełnianie zadań zdobywamy kolejne ulepszenia, zarówno graficzne, jak i mechanizmów rozgrywki.

Final Fantasy: Awakening
Final Fantasy: Awakening

RPG 14 grudnia 2016

Nastawione na grę wieloosobową jRPG akcji, które zabiera graczy do fantastycznej krainy Orience, rozdartej przez konflikt pomiędzy czterema zwaśnionymi nacjami. W Final Fantasy Awakening wcielamy się we własnoręcznie wykreowanego herosa, którego prowadzimy do boju w kampanii fabularnej i multiplayerowych trybach rozgrywki opartych na zasadach PvP oraz PvE. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

SINoALICE
SINoALICE

RPG 1 lipca 2020

SINoALICE jest grą jRPG w modelu free-to-play, w której kierujemy bohaterkami znanymi z klasycznych baśni, takich jak Czerwony kapturek czy Królewna Śnieżka. Produkcja oferuje także tryb kooperacyjny typu drop-in. Za jej opracowanie odpowiada japońskie studio Pokelabo.

Final Fantasy VII Ever Crisis
Final Fantasy VII Ever Crisis

RPG 2022

Final Fantasy VII Ever Crisis to mobilna gra, która przedstawia wydarzenia znane ze wszystkich dzieł osadzonych w uniwersum FF7 i oferuje podobny model rozgrywki do wspomnianego tytułu. Produkcja została wydana w formie epizodycznej. Odpowiada za nią japońska firma Square Enix.

Star Ocean: Anamnesis
Star Ocean: Anamnesis

RPG 10 lipca 2018

Mobilna produkcja typu jRPG, opracowana przez studio Tri-Ace i wydana przez firmę Square Enix. W trakcie zabawy w Star Ocean: Anamnesis prowadzimy do boju bohaterów z wcześniejszych odsłon cyklu, starając się im pomóc w dotarciu na Ziemię. Rozgrywka polega na toczeniu starć z przeciwnikami i rozwoju drużyny wojowników. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza tytuł oferuje możliwość multiplayerowej zabawy w towarzystwie maksymalnie trójki osób.

Valkyrie Profile: Lenneth
Valkyrie Profile: Lenneth

RPG 28 maja 2018

Valkyrie Profile: Lenneth jest konwersją gry cRPG, wydanej w 1999. Kierujemy w niej krokami Lenneth, wchodzącej w skład grupy zwanej Walkirią wysyłającą w czasie wojny dusze do Valhalii.

Final Fantasy IV
Final Fantasy IV

RPG 6 czerwca 2013

Odświeżona wersja czwartej części kultowej sagi jRPG, której pierwsze wydanie pojawiło się w 1991 roku na konsoli SNES. Remake bazuje na trójwymiarowej wersji gry, przygotowanej 16 lat później i prócz nowej oprawy oraz zmienionego wyglądu postaci oferuje rozbudowaną fabułę i nieobecny w pierwowzorze pełny dubbing aktorski.

Bravely Archive: D's Report
Bravely Archive: D's Report

RPG 13 stycznia 2015

Japońska gra RPG, stworzona przez firmę Square Enix z myślą o smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS. Jest to produkcja poboczna w stosunku do cyklu Bravely Default, znanego posiadaczom konsoli Nintendo 3DS. Akcja rozgrywa się kilkaset lat po wydarzeniach znanych z Bravely Default i Bravely Second. Gracz wciela się w pracownika biblioteki Anastasis, który podróżuje po świecie i gromadzi wspomnienia wielkich bohaterów.

Mobius Final Fantasy
Mobius Final Fantasy

RPG 4 czerwca 2015

Poboczna odsłona popularnej serii jRPG od firmy Square Enix, wydana na pecety i urządzenia mobilne w formacie free-to-play. W Mobius Final Fantasy wcielamy się w rolę bohatera dotkniętego amnezją, który najprawdopodobniej jest przepowiedzianym w proroctwie Wojownikiem Światła. Protagonista udaje się w niebezpieczną podróż, aby dowieść swojej wartości i ocalić świat przed złem. Głównym elementem zabawy są następujące jedno po drugim starcia z grupami przeciwników, rozgrywane w systemie turowym.

Ys Chronicles 1
Ys Chronicles 1

RPG 29 kwietnia 2015

Mobilna odsłona pierwszej części klasycznego cyklu gier jRPG, która ukazała się pierwotnie w 1987 roku, a ponad dwie dekady później doczekała się pełnoprawnego remake’u na komputery PC i konsole PSP. Akcja Ys Chronicles I przenosi nas do magicznej krainy fantasy, gdzie wcielamy się w postać młodego szermierza imieniem Adol Christin.

Final Fantasy Dimensions
Final Fantasy Dimensions

RPG 21 grudnia 2012

Poboczna część serii Final Fantasy, w której gracze przejmują kontrolę nad dwiema grupami bohaterów starających się przywrócić dawny ład i porządek w krainie rozdartej na dwie części. W tym celu przemierzają kolejne lokacje, wykonują zlecane im po drodze zadania oraz walczą z napotkanymi przeciwnikami, stopniowo zwiększając swój potencjał bojowy.

Final Fantasy: Brave Exvius
Final Fantasy: Brave Exvius

RPG 22 października 2015

Mobilna odsłona jednej z najpopularniejszych serii japońskich RPG-ów, wykorzystująca model darmowy z mikropłatnościami. Final Fantasy: Brave Exvius osadzone jest w świecie Lapsis, w którym występują magiczne kryształy. Dzięki nim cywilizacja ludzka wkroczyła na ścieżkę dobrobytu i pokojowego rozwoju. Niestety, do krainy przybywają siły ciemności usiłujące zniszczyć kryształy.

Disgaea 1 Complete
Disgaea 1 Complete

RPG 30 stycznia 2020

Zremasterowana wersja gry jRPG zatytułowanej Disgaea: Hour of Darkness, opracowana przez studio Nippon Ichi Software. W trakcie zabawy wcielamy się w Laharla – syna władcy podziemi, próbującego przejąć schedę po zmarłym ojcu. Na tle oryginału Disgaea 1 Complete wyróżnia się za sprawą poprawionej oprawy graficznej.

Shin Megami Tensei: Liberation Dx2
Shin Megami Tensei: Liberation Dx2

RPG 24 lipca 2018

Dedykowana platformom mobilnym, klasyczna gra jRPG, należąca do uznanej serii Shin Megami Tensei. Tytuł przenosi na urządzenia z systemami Android i iOS rozwiązania znane z produkcji wydawanych na konsole.

Ys Chronicles II
Ys Chronicles II

RPG 10 lutego 2016

Przeznaczona na urządzenia mobilne reedycja klasycznej gry jRPG, będąca konwersją drugiej części zestawu Ys Chronicles I & II, który ukazał się pierwotnie na konsolce PSP. Fabuła gry stanowi bezpośrednią kontynuację wydarzeń ukazanych w pierwszej odsłonie serii, a podczas zabawy wcielamy się ponownie w postać rudowłosego wojownika imieniem Adol Christin.