Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 13 lutego 2020, 10:59

autor: Adrian Werner

Najlepsze darmowe gry 2020 roku – top 100 gier free-to-play

Prezentujemy aktualizację naszej listy najlepszych gier free-to-play. W 2020 roku zaszło więcej zmian w zestawieniu niż rok temu – największe z nich jest to Destiny 2 czy CS GO, które trafiły od razu do top 10.

10. Dota 2

DOTA 2 W SKRÓCIE

  1. Gatunek: MOBA
  2. Platforma: PC
  3. Data premiery: lipiec 2013 r.

Dota 2 to druga najpopularniejsza produkcja typu MOBA na rynku. Pozycja ta stanowi kontynuację moda, który zapoczątkował cały ten gatunek, więc oczekiwania względem niej były ogromne, ale autorom prawie zawsze udawało się je spełnić. Projekt ma wiele zalet wyróżniających go na tle konkurencji. To zdecydowanie najbardziej hardcore’owy przedstawiciel tej kategorii, a jednocześnie posiadający najłagodniejszy model mikropłatności.

Valve cały czas rozwija ten tytuł i choć jego popularność powolutku maleje, nie wydaje się, by jego pozycja miała być zagrożona. Ciągłe ulepszanie balansu, rozgrywki i elementów technicznych nadal utrzymuje zainteresowanie oddanych fanów, a pojawienie się kooperacyjnych kampanii otworzyło tę produkcję na mniej hardcore’owych użytkowników. Nie do przecenienia jest także jej bardzo silna pozycja w e-sporcie.

W pierwszej połowie 2019 roku gra przeżyła renesans za sprawą szalenie popularnego moda Auto Chess, oferującego turowe potyczki z udziałem bohaterów dysponujących unikatowymi zdolnościami. Niestety, potem było już znacznie gorzej. Liderem w tej nowej kategorii zostało bowiem Teamfight Tactics, a rozwój modyfikacji zwolnił po tym, jak jej twórcy zaczęli prace nad własną komercyjną wersją.

Oczywiście słabszy okres dla Doty 2 wciąż oznacza liczby, za które 99% deweloperów dałoby sobie odciąć rękę. W najgorętszym momencie każdego dnia bawi się tu sporo ponad 600 tysięcy graczy jednocześnie. Produkcja ta nigdzie się więc nie wybiera i będzie cieszyć nas jeszcze przez długie lata.

  1. Więcej o grze Dota 2

Waszym zdaniem:

Świetna MOBA, jak dla mnie o wiele lepsza od LoL-a z dwóch powodów: gra jest mocno drużynowa (cały team ma ten sam poziom i nie ma żadnych „kill steal”), a społeczność jest o wiele lepsza. Mało trolli i toksycznych graczy w porównaniu z LoL-em.

Dodatkowo gra jest zaskakująco dobrze nagradzająca jak na grę F2P. Za osiągnięcie pierwszej rangi, kiedy jeszcze nie było sezonów, dostałem masę skrzynek z legendami. Ogólnie szansa wylosowania rzeczy lepszych ze skrzynek jest bardzo wysoka. I jeszcze ilość zdobywanych pieniędzy z zadań pozwala na całkiem szybkie kupowanie bohaterów.

Executioner

TWOIM ZDANIEM

Która gra free-to-play jest najlepsza?

League of Legends
38,1%
Fortnite: Battle Royale
10,7%
World of Tanks
9,4%
Warframe
5,4%
Path of Exile
5,4%
Apex Legends
4,7%
Team Fortress 2
3,5%
War Thunder
3,2%
Metin2
3%
Paladins
2,5%
Tibia
2,2%
Hearthstone
1,7%
Star Wars: The Old Republic
1,7%
Dota 2
1,4%
Unturned
1,4%
World of Warships
1,3%
Aion
1,2%
Guild Wars 2
1,2%
Smite
1,1%
TERA
1,1%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

World of Tanks

World of Tanks

Path of Exile

Path of Exile

Warframe

Warframe

Fortnite

Fortnite

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Dota 2

Dota 2

Tibia

Tibia

Metin2

Metin2

14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve
Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve

Każdy zna ten problem: zagrałoby się w coś nowego, ale w portfelu pustki. Dodatkowo wiele gier free-to-play wymaga instalowania specjalnym programów – postanowiliśmy więc stworzyć listę niezłych darmowych produkcji dostępnych na Steamie.

Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności – top 50 darmówek
Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności – top 50 darmówek

Wybraliśmy dla Was zestaw 50 godnych polecenia prawdziwie darmowych gier. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy niemal każdego gatunku, poczynając od RPG, przez strategie i przygodówki, a na kosmicznych symulatorach kończąc.