Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry przygodowe wydane w 1985 roku

James Bond 007: A View to Kill
James Bond 007: A View to Kill

Przygodowe 23 marca 1985

Przygodowa gra tekstowa, której głównym bohaterem jest słynny brytyjski agent, James Bond. Jej fabuła nawiązuje oczywiście do filmu A View to Kill (w Polsce znanego pod nazwą Zabójczy widok) – czternastego w kolejności obrazu z serii i zarazem ostatniego, w którym wystąpił Roger Moore.

PC

King's Quest II: Romancing The Throne
King's Quest II: Romancing The Throne

Przygodowe 3 listopada 1985

Kontynuacja znakomitej gry przygodowej King's Quest, która wytyczyła dalszy kierunek rozwoju przygodówek na komputery domowe. Wcielamy się w postać Grahama - króla Daventry. Pewnego dnia siedząc dostojnie na królewskim tronie, ujrzał w lustrze wizję pięknej księżniczki, uwięzionej w szklanej wieży. Gra opowiada historię jego wyprawy mającej na celu oswobodzenie dziewczyny.

PC

Agent USA
Agent USA

Przygodowe 23 czerwca 1985

W jednym z amerykańskich miast, szaleniec umieścił pojemnik z tajemniczą substancją, zamieniająca ludzi w zombie. Specyfik jest o tyle groźny, że każdy z zarażonych mieszkańców Stanów Zjednoczonych może bez problemu zainfekować innych rezydentów poprzez dotyk, co znacznie zwiększa zagrożenie.

PC

Winnie the Pooh in the Hundred Acre Wood
Winnie the Pooh in the Hundred Acre Wood

Przygodowe 4 lipca 1985

Winnie Pooh in the Hundred Acre Wood to przygodówka przeznaczona dla młodszych graczy, która nawiązuje do doskonale znanych także i u nas, filmów rysunkowych Disney’a o Kubusiu Puchatku. Gracz wciela się w rolę bliżej niezidentyfikowanego bohatera, którego zadaniem jest odnaleźć dziesięć zaginionych przedmiotów, należących do mieszkańców Stumilowego Lasu.

PC

Time to Die
Time to Die

Przygodowe 11 lipca 1985

Akcja tekstowej gry przygodowej Borrowed Time (w Wielkiej Brytanii znanej pod tytułem Time to Die) przenosi nas w lata trzydzieste ubiegłego stulecia, do jednej z amerykańskich metropolii. Głównym bohaterem programu jest prywatny detektyw Sam Harlow, którego życie pewnego dnia zamienia w koszmar po odebraniu tajemniczego telefonu. Anonimowy rozmówca przekazuje śledczemu informację, że wkrótce zostanie on zabity, po czym rozłącza się...

PC