Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Agent USA (PC)

Agent USA PC

W jednym z amerykańskich miast, szaleniec umieścił pojemnik z tajemniczą substancją, zamieniająca ludzi w zombie.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Agent USA (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23czerwca1985

W jednym z amerykańskich miast, szaleniec umieścił pojemnik z tajemniczą substancją, zamieniająca ludzi w zombie. Specyfik jest o tyle groźny, że każdy z zarażonych mieszkańców Stanów Zjednoczonych może bez problemu zainfekować innych rezydentów poprzez dotyk, co znacznie zwiększa zagrożenie. Z misją przechwycenia pojemnika wyrusza tajny agent. Wyposażony w magiczne kryształki, neutralizujące działanie substancji, musi on uwolnić swoich pobratymców od nieuchronnego widma zagłady. Zadanie nie jest jednak takie proste. Aby zakończyć je sukcesem, trzeba wpierw zlokalizować źródło zagrożenia i dotrzeć do niego, zanim zostanie ono przeniesione w inne miejsce.

Agent USA to gra zręcznościowa, w której zauważalne są również elementy znane z produkcji przygodowych i strategicznych. Zabawę rozpoczynamy w wybieranym losowo mieście, dzięki czemu plan działania w każdej rozgrywce będzie się różnił od siebie. Pomiędzy kolejnymi metropoliami podróżujemy przy pomocy pociągów, które odjeżdżają według ustalonego rozkładu. Dlatego też agent, przed skorzystaniem z publicznego środka transportu, musi wpierw odnaleźć na stacji odpowiednią budkę i kupić bilet na określony pociąg. Na szczęście podróż nie wymaga uiszczania jakichkolwiek opłat – możemy więc jeździć po całym kraju, ile dusza zapragnie.

Na początku zmagań agent wyposażony jest w dziesięć kryształków. Aby móc zneutralizować pojemnik, trzeba mieć ich sto. Klejnoty rozmnażają się automatycznie, jeśli położymy je na ziemi i odczekamy kilka chwil. Podczas wykonywania tej operacji musimy jednak uważać. Mieszkańcy miast na widok błyskotek natychmiast ruszają w ich stronę i zabierają ze sobą wszystko, co zdołają podnieść. Kryształy mają jeszcze jedną ważną funkcję – pozwalają przywrócić do życia zainfekowanych ludzi. Wystarczy, że zombie weźmie ze sobą jeden z klejnotów, by na powrót stał się normalnym człowiekiem.

Mimo prostych zasad i nieskomplikowanej obsługi, Agent USA jest grą trudną i wymagającą dużych pokładów cierpliwości. W punktach informacyjnych należy na bieżąco śledzić położenie bomby i kupować bilety na podróż takim pociągiem, który maksymalnie zbliży nas do pojemnika. Umiejętny gracz może nawet spróbować przewidzieć drogę, jaką przemieszczany jest zbiornik, dzięki czemu zaoszczędzi sporo czasu potrzebnego do efektywnych poszukiwań.

Dużą zaletą gry jest jej edukacyjny charakter. Agent USA uczy położenia amerykańskich miast na mapie, dzięki czemu gracz przyswaja sobie wiedzę na ich temat. Niewątpliwie najsłabszym elementem programu jest jej oprawa audiowizualna. W porównaniu z konwersjami na inne platformy, edycja przeznaczona na PC wypada w tej kwestii wyjątkowo blado.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Agent USA

odpowiednia dla każdego wieku