Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2007, 09:27

autor: Jiker

Zwolnienia w SCEE dotknęły głównie developerów

Poznaliśmy szczegóły na temat masowych zwolnień w firmie Sony Computer Entertainment Europe, o których pisaliśmy po raz pierwszy nieco ponad tydzień. Okazało się, że w grupie osób, które pożegnały się z pracą, są głównie pracownicy oddziałów developerskich SCEE.

Poznaliśmy szczegóły na temat masowych zwolnień w firmie Sony Computer Entertainment Europe, o których pisaliśmy po raz pierwszy nieco ponad tydzień temu. Okazało się, że w grupie osób, które pożegnały się z pracą, są głównie pracownicy oddziałów developerskich SCEE.

Z informacji przedstawionych przez blog Inner Bits wynika, że przetasowania kadrowe dotknęły następujące studia: Sony Cambridge (autorzy gier MediEvil oraz Primal), Sony Liverpool (WipeOut, Formula One) oraz Sony London (Singstar, The Getaway). Studia z Liverpoolu i Londynu uszczuplono o ponad pięćdziesięciu ludzi, natomiast Sony Cambridge straciło około dwudziestu pracowników.

Oprócz tego pracę straciło trzydzieści osób pracujących w działach marketingu, PR oraz sprzedaży. SCEE nie skomentowało tych wiadomości. Wiemy jednak, o czym pisaliśmy również w poprzedniej wiadomości na ten temat, że według Davida Reevesa, prezesa SCEE, głównym powodem redukcji etatów jest konieczność szukania oszczędności, do czego w największej mierze przyłożyła się premiera konsoli PlayStation 3.