Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2007, 10:03

autor: Jiker

Factor 5 pracuje nad nową odsłoną serii Turrican?

Seria strzelanin o tytule Turrican otoczona jest prawdziwym kultem. I to nie tylko przez byłych właścicieli komputera Commodore 64, na którym wydano pierwszą jej odsłonę, ale także przez osoby, które spotkały się z tą serią za pośrednictwem wielu innych platform sprzętowych. Mamy dla nich bardzo dobrą wiadomość – być może już niedługo do sprzedaży trafi remake waszej ulubionej pozycji.

Seria strzelanin o tytule Turrican otoczona jest prawdziwym kultem. I to nie tylko przez byłych właścicieli komputera Commodore 64, na którym wydano pierwszą jej odsłonę, ale także przez osoby, które spotkały się z tą serią za pośrednictwem wielu innych platform sprzętowych (m.in. SNES-a). Mamy dla nich bardzo dobrą wiadomość – być może już niedługo do sprzedaży trafi remake waszej ulubionej pozycji.

O całym fakcie poinformował Julian Eggebrecht, prezes firmy Factor 5, producenta Turrican. Dokonał tego za pośrednictwem wywiadu udzielonego serwisowi Gamasutra. Czytamy w nim m.in., że w ostatnim czasie wyznaczony do tego zespół analizował potencjalną siłę drzemiącą w serii Turrican i rozpatrywał ewentualną możliwość rozpoczęcia produkcji remake’a pierwszej jej odsłony. „Chciałbym przeprowadzić podobny proces, jakiemu poddana została seria Metroid Prime”. Przypomnijmy, że Nintendo postanowiło przenieść dwuwymiarową strzelaninę Metroid Prime w pełen trójwymiar i, co można wywnioskować z reakcji graczy oraz krytyków, decyzja ta była ze wszech miar słuszna.

Czy podobnie będzie z Turrican? Być może już niedługo się o tym przekonamy.

gry