Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2009, 10:34

autor: Hed

Znamy szczegóły GamesCom 2009

Na spotkaniu dla prasy, które odbyło się 12 lutego, poznaliśmy szczegóły nowej europejskiej i organizowanej ze sporym rozmachem imprezy poświeconej grom. Przedsięwzięcie nazywa się GamesCom i odbędzie się już w sierpniu tego roku w niemieckiej Kolonii. Czego możemy spodziewać się na miejscu? Świetnych warunków kwaterunkowych, dużej liczby wystawców, atrakcji dodatkowych oraz oczywiście gier.

Na spotkaniu dla prasy, które odbyło się 12 lutego, poznaliśmy szczegóły nowej europejskiej i organizowanej ze sporym rozmachem imprezy poświeconej grom. Przedsięwzięcie nazywa się GamesCom i odbędzie się już w sierpniu tego roku w niemieckiej Kolonii. Czego możemy spodziewać się na miejscu? Świetnych warunków kwaterunkowych, dużej liczby wystawców, atrakcji dodatkowych oraz oczywiście gier.

GamesCom to pomysł twórców imprezy z Lipska, czyli organizacji GBIU (German Federal Association for Entertainment Software). Już rok temu ogłoszono, że infrastruktura tamtego miasta nie spełnia oczekiwań i nie zaspokaja potrzeb odwiedzających targi odbiorców. Wobec tego, podjęto decyzję o przeniesieniu imprezy do Kolonii. Naturalnie marka i nazwa Games Convention pozostała w Lipsku i być może kiedyś się tam odrodzi (w tym roku ograniczono się do gier przeglądarkowych).

Targi w Kolonii odbędą się w dniach 19-23 sierpnia tego roku, chociaż przygotowania do nich ruszą już 9 sierpnia. Wobec powyższych informacji GamesCom będzie największą tego typu imprezą w tej części Europy. Co konkretnego da zmiana miejsca? Oprócz tego, że droga z redakcji na targi wydłuży się o potężne 400 kilometrów (w porównaniu z Lipskiem), otrzymamy podobno znacznie lepsze zaplecze organizacyjne i mnóstwo nowych pomysłów.

Znamy szczegóły GamesCom 2009 - ilustracja #1

Przede wszystkim, atrakcją będzie samo miasto, słynące między innymi z kilku dużych przedsięwzięć w rozrywkowych klimatach (Mistrzostwa Świata FIFA 2006, WCG 08). Rozwiązane zostaną niedociągnięcia sygnowane przez organizatorów w przypadku lipskiego Games Convention. W Kolonii możemy spodziewać się 70 tysięcy miejsc hotelowych (w tym większości w samym mieście), dobrego ich usytuowania (14 hoteli w sąsiedztwie hal targowych) oraz świetnie zrealizowanej przestrzeni halowej o łącznej powierzchni 80 tysięcy metrów kwadratowych.

W przypadku GamesCom zdecydowano się też na kilka ciekawych motywów, ułatwiających poruszanie się po targach. Powierzchnia wystawowa zostanie więc podzielona na sektory: rozrywkowy, biznesowy i inne oraz podsektory poświęcone różnym typom zainteresowań (np. strefa sportowa, akcji oraz przykładowo e-sportu). Swoje miejsce na targach otrzymają zarówno gracze bardziej zaangażowani jak i okazjonalni. Nowością będą tańsze bilety rodzinne, zachęcające więc osoby w różnym wieku do pojawienia się na miejscu i sprawdzenia najnowszej oferty producentów oraz wydawców w zakresie rozrywki familijnej.

Wśród celów przedsięwzięcia autorzy wymieniają właśnie między innymi dotarcie do obu grup miłośników gier i przyciągnięcie na imprezę jak największej ich liczby (szacuje się wstępnie, że odwiedzi ją ponad 200 tysięcy ludzi). Naturalnie targi mają także na celu promowanie samych gier i branży oraz nawiązanie ścisłej współpracy z miastem oraz partnerami biznesowymi. Specjaliści oraz wystawcy otrzymają pewne przywileje i atrakcyjne miejsca wystawowe – miejmy nadzieję, że stawią się w doborowym składzie.

Znamy szczegóły GamesCom 2009 - ilustracja #2

 

Ciekawym pomysłem jest również zapowiadany Festiwal GamesCom, który rozpocznie się 21 sierpnia. Każdego wieczora (od 18:00-22:00) w wielu punktach miasta (w tym w samym centrum) będą więc organizowane różne imprezy muzyczne. Zagrają na nich gwiazdy niemieckiego i światowego rocka, popu i hip-hopu. Ponadto, w dniach od 17 do 19 sierpnia na targach odbędzie się konferencja deweloperów (Game Developers Conference) z udziałem prelegentów z całego świata.

Już w sierpniu będzie więc okazja do pogrania w najnowsze produkcje i, jak można przypuszczać, zebrania zupełnie nowych informacji o zapowiadanych tytułach. Zobaczymy jak wyjdzie przeniesienie targów do nowego miejsca i czy uda się stworzyć nową jakość. Dodatkowe imprezy i szeroka oferta na pewno nie pozwolą się nudzić zwiedzającym. Być może wiec Kolonia stanie się nowym środkowoeuropejskim centrum rozrywki elektronicznej?