Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Microsoft Polska Press Release 15 maja 2007, 07:30

Xbox 360 w pełni po Polsku

Firma Microsoft poinformowała, że wraz z najnowszą aktualizacją Xbox 360 do menu konsoli wprowadzona została obsługa języka polskiego.

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta / wydawcy / dystrybutora produktu i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

Firma Microsoft poinformowała, że wraz z najnowszą aktualizacją Xbox 360 do menu konsoli wprowadzona została obsługa języka polskiego.

„Bardzo się cieszymy z udostępnienia ojczystego języka w głównym menu konsoli Xbox 360” – powiedział Jakub Mirski, Marketing Manager w dziale rozrywki firmy Microsoft. „W swych działaniach staramy się skupiać na tym, aby Xbox 360 oraz gry na naszą konsolę były w pełni spolonizowane. Udostępnienie polskiej wersji menu, a także lokalizacja językowa gier nowej generacji, takich jak Viva Pinata, Dead or Alive Xtreme 2, Crackdown, czy nadchodzące: Forza Motorsport 2 oraz Mass Effect, to bardzo dobre wiadomości dla posiadaczy Xbox 360. Myślę, że nacisk, jaki kładziemy na lokalizację naszych produktów jest potwierdzeniem tego, co deklarowaliśmy podczas premiery Xbox 360, że Polska jest w tym momencie jednym z priorytetiwych rynków dla koncernu ” – dodał.

Jednocześnie Jakub Mirski sprostował doniesienia o blokowaniu kont Xbox Live polskim graczom zarejestrowanym w innych krajach. „Ograniczenia w serwisie Xbox Live Marketplace dotyczą tylko i wyłącznie materiałów których rozpowszechnianie - w wyniku umów licencyjnych z ich autorami - zostało ograniczone do terytorium konkretnego państwa. W przeważającej mierze chodzi tutaj o usługę Video Marketplace, gdzie pojawia się dużo treści licencjonowanej tylko na terytorium USA. Innym słowy, Polacy posiadający konto zarejestrowane w USA nie będą mieć dostępu do materiałów zarezerwowanych tylko dla rynku amerykańskiego. Dodatkowo specyfika zabezpieczeń licencyjnych powoduje, iż materiały często posiadają licencję na dany kontynent. Dlatego też polscy użytkownicy Xbox Live posiadający konto np. w Wielkiej Brytanii nie powinni natrafić na żadne przeszkody i ograniczenia po pobraniu aktualizacji systemu.” – podsumował Jakub Mirski.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.