Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 kwietnia 2007, 18:02

autor: Louvette

Wystawa nauczy rodziców rozumieć gry

Brenda Brathwaite to osoba, której branża elektronicznej rozrywki niemało zawdzięcza. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w tworzeniu gier – współpracowała między innymi przy powstawaniu takich serii jak Jagged Alliance czy Wizardry. W ostatnich latach inspirując liczne publiczne debaty dała się również poznać jako specjalistka od kwestii cenzury, ratingu wiekowego oraz... seksu w grach.

Brenda Brathwaite to osoba, której branża elektronicznej rozrywki niemało zawdzięcza. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w tworzeniu gier – współpracowała między innymi przy powstawaniu takich serii jak Jagged Alliance czy Wizardry. W ostatnich latach inspirując liczne publiczne debaty dała się również poznać jako specjalistka od kwestii cenzury, ratingu wiekowego oraz... seksu w grach (jest autorką książki Sex in Video Games).

Jako profesor projektowania gier w Savannah College of Art & Design (USA), Brathwaite poproszona została o stworzenie ekspozycji i cyklu wykładów pod wspólnym tytułem „Czego nie wiesz o grach wideo...”. Autorka nie ukrywa, że projekt przeznaczony jest przede wszystkim dla rodziców i ma na celu ukazanie całego spektrum świata gier, włącznie z prezentacją produkcji przeznaczonych dla różnych grup wiekowych, wiadomości na temat możliwości zrobienia kariery w branży i pozytywnego wpływu gier na różne aspekty życia.

Wystawa nauczy rodziców rozumieć gry - ilustracja #1

„Moja motywacja wypływa z tego, że poza byciem twórcą gier sama jestem rodzicem i znam wielu rodziców, którzy niewiele wiedzą na temat branży i albo myślą, że gry to dziecinna sprawa, albo postrzegają je jako pełne przemocy, ociekające krwią zło... Mam nadzieję, że wyjdą [z wystawy] z większą wiedzą, a nawet podekscytowaniem i będą potrafili dokonywać właściwych wyborów, gdy przyjdzie im kupić grę” – powiedziała Brathwaite.