Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 maja 2007, 11:46

autor: Jiker

Wyniki finansowe firmy UbiSoft za rok fiskalny 2007

Francuski koncern UbiSoft jest kolejną firmą, która postanowiła podzielić się z nami wynikami finansowymi osiągniętymi w roku fiskalnym 2007 (1 kwietnia 2006 – 31 marca 2007). Wynika z nich, że zakończony wraz z końcem marca okres był rekordowy pod każdym względem.

Francuski koncern UbiSoft jest kolejną firmą, która postanowiła podzielić się z nami wynikami finansowymi osiągniętymi w roku fiskalnym 2007 (1 kwietnia 2006 – 31 marca 2007). Można z nich wywnioskować, że zakończony wraz z końcem marca okres był rekordowy pod każdym względem.

Wypracowany w tym czasie zysk netto osiągnął poziom 40.5 miliona euro i był ponad trzykrotnie lepszy aniżeli w roku poprzednim (11.9 miliona euro). Jeszcze większy wzrost można odnotować porównując zysk operacyjny osiągnięty w dwóch poprzednich latach. Aktualny wynik - 38.3 miliona euro – był niemal dziesięciokrotnie wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (jedynie 3.1 miliona). Również w przypadku poziomu sprzedaży UbiSoft odnotowało znaczny, bo 24% wzrost. Wskaźnik ten zatrzymał się na poziomie 680.3 miliona euro.

Szczegółowe wyniki pokazują, że francuska firma bardzo dobrze poradziła sobie z przejściem pomiędzy starszą a nową generacją konsol. Okazało się bowiem, że 60% przychodu wypracowanych zostało właśnie dzięki tytułom wydawanym na takie konsole, jak Xbox 360, PS3 i Nintendo Wii.

Plany na bieżący rok fiskalny zakładają dalszy wzrost zysków oraz przychodów ze sprzedaży (w drugim przypadku do 800 milionów euro). Z pewnością pomoże w tym grupa interesująco zapowiadających się pozycji, będących kolejnymi odsłonami popularnych serii, jak i zupełnie nowymi produkcjami. Najważniejsze z nich opisaliśmy wczoraj w obszernej relacji z imprezy UbiDays 2007.