Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2005, 13:50

autor: Cisek

Wojna Światów rozpocznie się już jutro – nowa gra multiplayer online

Tego lata cały świat ogarnie wojna. Czeka nas bowiem premiera filmu Stevena Spielberga Wojna Światów (to 29 czerwca), natomiast już od jutra na oficjalnej stronie wszyscy zainteresowani znajdą zapowiadaną już przez nas wcześniej wieloosobową grę online. Określana jest precyzyjnie jako „human survival online game”.

Tego lata cały świat ogarnie wojna. Czeka nas bowiem premiera filmu Stevena Spielberga Wojna Światów (to 29 czerwca), natomiast już od jutra na jej oficjalnej stronie wszyscy zainteresowani znajdą zapowiadaną już przez nas wcześniej wieloosobową grę online. Określana jest precyzyjnie jako „human survival online game”.

Gra toczyć się będzie w środowiskach z nadchodzącego filmu. Zadaniem chętnych do zabawy w nią, będzie niesienie ratunku innym, zbieranie przedmiotów i oczywiście ucieczka z miejsca zagrożenia. Same plansze konstrukcją będą przypominały labirynty.

Wojna Światów będzie dostępna dla użytkowników z całego świata, przygotowana w 7 językach. Była tworzona zarówno w wersjach dla jednego gracza, jak i wieloosobowej, co pozwala na dostosowywanie celów gry do ilości aktualnie bawiących się osób. W dodatku plansze multiplayer będą wymagały wzajemnej współpracy między graczami, by je pomyślnie ukończyć. W tygodniach poprzedzających premierę filmu stopień trudności będzie wzrastał, pojawią się również nowe plansze.

Komentując tę zapowiedź, Gerry Ritch, prezes ogólnoświatowego działu filmowego marketingu Paramount Pictures wyraził opinię, że Wojna Światów będzie najbardziej ekscytującą i skomplikowaną grą online jaką kiedykolwiek mieli szanse wyprodukować. „Gracze będą zdumieni poziomem szczegółów oraz skomplikowaniem rozgrywki”.

Historia opowiadana w filmie pozwoli nam na nowo spojrzeć na klasyczny przygodowy thriller s-f H.G. Wellsa, śledząc losy zadziwiającej bitwy o przyszłość ludzkości oczami pewnej amerykańskiej rodziny walczącej o przetrwanie. W rolach głównych Tom Cruise, Dakota Fanning, Miranda Otto i Tim Robbins.

Gra będzie dostępna na oficjalnej stronie filmu. Obecnie można się tam zapoznać z jej zwiastunem.