Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2008, 11:24

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 listopada 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: strach przed wodą dopiero w marcu, WoW - 80 poziom doświadczenia w ledwie 27 godzin, otwarto Realmforge Studios, flashowe LocoRoco 2 z okazji zbliżającej się premiery gry oraz zakupy Codemasters. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: strach przed wodą dopiero w marcu, WoW - 80 poziom doświadczenia w ledwie 27 godzin, otwarto Realmforge Studios, flashowe LocoRoco 2 z okazji zbliżającej się premiery gry oraz zakupy Codemasters. Życzymy miłej lektury.

Hydrophobia

Studio Blade Interactive poinformowało, że jego najnowsza produkcja – przygodowa gra akcji o tytule Hydrophobia powstająca na Xboxa 360 i PlayStation 3 – ukaże się an rynku w marcu 2009 roku. Studio wyda ją samodzielnie, bez pomocy zewnętrznego wydawcy. Oficjalny powód takiej decyzji nie został niestety podany.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Tylko 27 godzin potrzebował niejaki Nymh, grający czarnoksiężnikiem na europejskim serwerze Drek'thar, by osiągnąć 80 poziom doświadczenia w grze World of Warcraft wzbogaconej o wydany w piątek dodatek Wrath of the Lich King. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie jego przyjaciel, Pavelomm, który zajmował się nieustannym leczeniem rekordzisty.

Realmforge Studios

Firmy Kalypso Media oraz Boxed Dreams poinformowały o połączeniu i utworzeniu nowego studia deweloperskiego – osadzonego w niemieckim Monachium Realmforge Studios. Obecnie druga z wymienionych wcześniej firm zajmuje się ukończeniem pecetowej przygodówki o tytule Ceville, do której debiutu dojdzie w lutym 2009 roku.

LocoRoco 2

W związku ze zbliżającym się europejskim debiutem produkcji LocoRoco 2, będącej kontynuacją jednej z najlepszych produkcji dostępnych na PSP, firma Sony Computer Entertainment Europe zdecydowała się na opublikowanie w sieci flashowej mini-gry opartej na swoim dziele. Pełna wersja gry trafi do sprzedaży 26 listopada.

Codemasters

Brytyjska firma Codemasters zdecydowała się na wykupienie jednego oddziału studia deweloperskiego Swordish, zlokalizowanego w Birmingham. Jest on znany ze stworzenia ostatniej odsłony wirtualnych przygód 50 Centa, wyprodukowanej z myślą o PlayStation 3 i Xbox 360. Firma zajmie się produkcją nowych gier Codemasters opartych o autorski silnik koncernu - Ego Engine. Warto dodać, że w zeszłym tygodniu firma Monumental Games wykupiła oddział Manchesterski Swordish.

Microsoft

Wystartował sieciowy sklep koncernu Microsoft. Zainteresowani mogą w nim nabyć m.in. gry, oprogramowanie (w tym pakiet Office, czy też Windowsa), odtwarzacz Zune oraz różnego rodzaju akcesoria komputerowe. W chwili obecnej z pełnego asortymentu sklepu mogą korzystać jedynie Amerykanie. Nieco okrojona oferta dostępna jest dla Brytyjczyków i Niemców.

Galerie obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Age of Conan: Hyborian Adventures

Ankh: Curse of the Scarab King

Ghostbusters: The Video Game

Brothers in Arms: Hell's Highway

Pro Evolution Soccer 2009

Need for Speed: Undercover

Mirror's Edge

Code of Honor 2: Łańcuch Krytyczny

Galerie filmów

... oraz filmy:

Blue Dragon Plus

Prince of Persia

Bionic Commando

Call of Duty: World at War

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry