Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 listopada 2008, 13:05

autor: Elrond

Monumental przejmuje połowę załogi twórców 50 Cent: Blood on the Sand

Firma Monumental Games, powstała na zgliszczach Climax Studios, pracująca obecnie nad Football Superstars, piłką nożną w konwencji MMO, poinformowała o wykupieniu połowy Swordfish Studios z rąk Activision Blizzard.

Firma Monumental Games, powstała na zgliszczach Climax Studios, pracująca obecnie nad Football Superstars, piłką nożną w konwencji MMO, poinformowała o wykupieniu połowy Swordfish Studios z rąk Activision Blizzard. Podmiotem umowy był oddział w Manchesterze, zatrudniający 26 osób, nie wiadomo niestety, jaki los spotka pozostałych członków Swordfish Studios pracujących w Birmingham. Nie ujawniono również kwoty, jaką Monumental Games musiało wyłożyć za połowę stanu osobowego twórców 50 Cent: Blood on the Sand.

Swordfish Studios to kolejna ofiara połączenia firm Activision oraz Vivendi Games. Tydzień temu, przy okazji wiadomości na temat finansowej kondycji nowo powstałego giganta branży, zacytowaliśmy wypowiedź Bobby'ego Koticka, dyrektora generalnego firmy, który w prostych, szczerych słowach wytłumaczył rezygnację z części projektów – oczywiście chodziło o pieniądze. Tymczasem to, co nie opłaca się jednym, najwidoczniej dobrze rokuje w oczach innych. Przykładem jest chociażby opisywane właśnie przejęcie części Swordfish Studios czy też kupno osieroconego przez Activision Blizzard studia Massive Entertainment, odpowiedzialnego chociażby za grę World in Conflit. To posunięcie kilka dni temu wykonał Ubisoft.

Jak wspomniałem we wstępie, los pracowników oddziału Swordfish Studios w Birmingham jest na razie nieznany, jednak można spekulować, iż dostaną się oni pod skrzydła THQ. Przedstawiciele tej właśnie firmy poinformowali o nabyciu praw do wydania 50 Cent: Blood on the Sand.