Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXPS2
Okładka 50 Cent: Bulletproof (PC)

50 Cent: Bulletproof

Gra akcji zrealizowana przy współudziale popularnego rapera znanego pod pseudonimem 50 Cent. Produkt ten inspirowany był serią GTA Grand Theft Auto, w związku z czym traktuje o półświatku przestępczym i pełen jest brutalnych bijatyk i strzelanin.

Akcji | TPP | gangsterskie

Okładka 50 Cent: Bulletproof (PC)

data premiery gry:

anulowana

PC

18lis2005

PS2 XBOX

50 Cent: Bulletproof należy do gatunku gangsterskich gier TPP, zapoczątkowanego przez niesłychanie popularny tytuł Grand Theft Auto III. Gra powstała w biurach firmy Vivendi Universal (Van Helsing, The Thing, No One Lives Forever), która jednocześnie wydaje opisywaną pozycję.

Wcielając się w rapera 50 Centa zostajemy wprowadzeni w mroczny półświatek mafii, narkotyków, pieniędzy i czarnej muzyki. Cała akcja dzieje się pod ochronnym baldachimem stworzonym przez dziesiątki nowojorskich wieżowców. Głównym postawionym przez twórców zadaniem jest odnalezienie ludzi, którzy dopuścili się próby skrócenia życia głównego bohatera o kilka dobrych lat, która zakończyła się jedynie dziewięcioma bliznami powstałymi po ranach postrzałowych. Droga do pełnego sukcesu prowadzi przez zapuszczone bary, puste fabryki, dzielnice biedy, jak i piękne mafijne wille i bogate dzielnice Nowego Jorku.

50 Cent: Bulletproof jest bez wątpienia wzorowane na najsłynniejszej gangsterskiej serii Grand Theft Auto. Przeżywając przygotowaną przez Vivendi Universal przygodę wypełniamy szereg misji, a napotkani ludzie doprowadzą nas do najwyższych rangą przedstawicieli nowojorskich mafii, którzy starali się o śmierć 50 Centa.

Wszystko to zostało ukazane w niebywale realistycznej oprawie graficznej. Bardzo wielkie wrażenie robi szczególnie świetnie wymodelowana postać głównego bohatera, 50 Centa. Rozgrywka toczy się rytm rymów i melodii stworzonych przez głównego bohatera gry, a zarazem jednego z najsłynniejszych wykonawców hip hopu.

Zobacz pełny opis gry

Ocena gry 7,7 / 10 na podstawie 767 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7,5 / 10 na podstawie 1052 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI 50 Cent: Bulletproof

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe 50 Cent: Bulletproof

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

50 Cent: Bulletproof - przed premierą

Przed premierą 5 października 2005, 10:53

Zgodnie z zapowiedziami twórców, 50 Cent: Bulletproof nie będzie teatrem tylko i wyłącznie jednego aktora. W grze pojawią się znajomi rapera z zespołu G-Unit (Lloyd Banks – specjalista od włamań, Young Buck – wie wszystko o broni i Tony Yayo – za pan brat z materiałami wybuchowymi), wspierający go podczas niektórych misji. Będziemy mogli także zamienić kilka słów (bądź ciosów) z wszelkiej maści lichwiarzami, handlarzami bronią, informatorami czy podejrzanymi lekarzami – każdy strzęp wiadomości przybliżający nas do rozwikłania spisku będzie na wagę złota.

PC
PS2
XBOX