Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2009, 12:14

autor: Jiker

Wieści ze świata (The Beatles: Rock Band, Castlevania, Uncharted 2: Among Thieves) 14/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: The Beatles: Rock Band z mikrofonami z Singstara, Tecmo, Koei i Sony na Tokyo Game Show 2009, wyciek dema Majesty 2, kolejne plotki o nowym modelu PS3, Trofea w Uncharted 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: The Beatles: Rock Band z mikrofonami z Singstara, Tecmo, Koei i Sony na Tokyo Game Show 2009, wyciek dema Majesty 2, kolejne plotki o nowym modelu PS3, Trofea w Uncharted 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Spore Hero/Spore Hero Arena

Koncern Electronic Arts poinformował o ukończeniu przez studio Maxis dewelopingu gier Spore Hero na Nintendo Wii i Spore Hero Arena na Nintendo DS. Obie produkcje trafią do sprzedaży w Europie na początku przyszłego miesiąca.

The Beatles: Rock Band

25 września w polskich sklepach z grami pojawi się specjalny zestaw gry The Beatles: Rock Band. W jego skład wejdzie płyta z najnowszą muzyczno-rytmiczną propozycją Harmonix oraz dwa mikrofony znane wszystkim fanom serii Singstar (posiadanie gitary lub perkusji nie będzie wymagane). Produkcję będziemy mogli nabyć za równowartość 249 złotych.

Wieści ze świata (The Beatles: Rock Band, Castlevania, Uncharted 2: Among Thieves) 14/09/09 - ilustracja #1

Naruto Shippuden: Legends - Akatsuki Rising

Nowe odsłony marki Spore to nie jedyne, ukończone w ostatnim czasie gry. Podobnie jest bowiem w przypadku Naruto Shippuden: Legends - Akatsuki Rising na PSP. Dzieło firmy Namco Bandai należy do gatunku taktycznych RPG. Otrzymamy w nim szansę wcielenia się w bohaterów słynnego anime o tytule Naruto. Amerykańska premiera gry odbędzie się na początku przyszłego miesiąca.

Tecmo Koei

Firma Tecmo Koei opublikowała listę produkcji, które odwiedzający targi Tokyo Game Show 2009 będą mieli okazję przetestować (lub zobaczyć). Znalazły się na niej następujące tytuły: Samurai Warriors 3 (Wii), Dynasty Warriors Strikeforce Special (PS3, X360), Dynasty Warriors 6 Special (PSP), Trinity Zill O'll Zero (PS3), Uncharted Waters Online (PS3, PC), Nobunaga's Ambition Online (PS2, PC), Winning Post 7 2009 (PSP), Haruka naru Toki no Naka de 3 (PSP), Warship Gunner 2 Portable (PSP), Dynasty Warriors Online (PC), Sangokushi Online (PC), Ninja Gaiden Sigma 2 (PS3), Quantum Theory (PS3), Undead Knights (PSP), Again FBI Choushinri Sousakan (DS) oraz Dead Or Alive Online (PC). TGS 2009 odbędzie się w dniach 24-27 września.

Castlevania

Japońska firma Konami planuje wznowić na Wii kolejną swoją klasyczną produkcję. Z informacji organizacji ESRB wynika, że po Contrze i Gradiusie przyrostek ReBirth otrzyma Castlevania the Adventure. Produkcja zadebiutuje w niedalekiej przyszłości w ramach sieciowej usługi WiiWare.

Sony

Koncern Sony Computer Entertainment podzielił się częściową listą tytułów na PlayStation 3, PlayStation 2 i PSP, jakie zaprezentuje w trakcie zbliżających się targów Tokyo Game Show 2009. Znajdziecie ją pod tym adresem. TGS 2009 odbędzie się w dniach 24-27 września.

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

Do sieci wyciekło demo strategicznej gry Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim – informację tę potwierdzili za pośrednictwem Twittera sami twórcy. Przypominamy, że zgodnie z zapowiedziami miało ono zostać udostępnione dopiero jutro.

Trinigy

Niemiecka firma Trinigy poinformowała, że najnowsza wersja jej silnika graficznego Vision Engine 7.6 zaoferuje wsparcie dla kart grafiki, które będą robić użytek z bibliotek DirectX 11. Do tej pory na bazie Vision Engine powstały takie produkcje, jak Dungeon Hero od Firefly Studios, Combat Wings od polskiego City Interactive oraz Desperados 2 - Cooper's Revenge od Spellbound.

PlayStation 3

Anonimowy przedstawiciel kolejnej brytyjskiej sieci handlowej twierdzi, że Sony wprowadzi w październiku nową wersję konsoli PlayStation 3 wyposażoną w dysk twardy o pojemności 250 GB. Podobno oficjalna zapowiedź modelu będzie miała miejsce podczas targów Tokyo Game Show 2009 (24-27 września).

Activision

Koncern Activision zarejestrował w amerykańskim Urzędzie Patentowym nowy znak towarowy – tajemniczy zwrot Sledgehammer Games. W chwili obecnej nie wiemy, z czym może być on związany.

Penny Arcade Expo 2009

Impreza Penny Arcade Expo 2009, z której pochodziła większość ostatnich ciekawych informacji na temat rynku gier, zachęciła do odwiedzin aż 60,750 osób. Jest to wynik o ponad 2000 widzów lepszy od rezultaty z ubiegłego roku. Organizatorzy targów planują ich rozbudowę, w związku z czym w przyszłym roku ma je odwiedzić dużo większa grupa fanów gier i nie tylko.

Uncharted 2: Among Thieves

Poznaliśmy listę Trofeów, jakie będzie nam dane zdobyć w drugiej odsłonie przygód Nathana Drake’a – Uncharted 2: Among Thieves. Znajdziecie ją w tym miejscu. Przypominamy, że światowy debiut najlepiej zapowiadającej się produkcji bieżącego roku odbędzie się już 13 października.

Wieści ze świata (The Beatles: Rock Band, Castlevania, Uncharted 2: Among Thieves) 14/09/09 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem

Resident Evil 5

Brink PC

Brink PS3

Crysis: Warhead

Lucidity PC

Lucidity X360

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Blur

Heroes Over Europe

Heroes of Newerth

Do kina: filmy science-fiction cz. 2 video felieton

Przegląd tygodnia - Wet, Beatlesi i PEGI video magazyn

Wolfenstein - recenzja nie tak poważna video recenzja

gry