Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2013, 14:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Sniper: Ghost Warrior 2, BioShock: Infinite, Zynga) 22/3/13

Dziś piszemy m.in. o wycofaniu się z opcji rozczłonkowywania ofiar w Sniper: Ghost Warrior 2, kosztach stworzenia i promocji gry BioShock: Infinite, zmianach na stronie internetowej Zynga.com, a także statystykach serwisu Kickstarter. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Hearts of Iron III

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto pakiet Hearts of Iron III Collection. Grę Hearts of Iron III wraz z dodatkami możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw kosztuje 6,24 euro (ok. 26 zł), ale poszczególne produkty można też zakupić osobno. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Unity

Firmy Sony Computer Entertainment oraz Unity Technologies rozpoczęły współpracę, na mocy której deweloperzy będą mogli korzystać z silnika graficznego Unity for PlayStation. Jest to specjalna wersja popularnej technologii Unity, tym razem przystosowana do wykorzystania w grach na PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Stosowne zestawy deweloperskie będą rozsyłane tej jesieni.

Sniper: Ghost Warrior 2

Polskie studio CI Games zrezygnowało z wydania dodatku DLC do gry Sniper: Ghost Warrior 2 mającego wprowadzić opcję rozczłonkowywania ofiar. Taka możliwość początkowo miała znaleźć się w pełnej wersji, jednak twórcy z niej zrezygnowali i mieli ją wprowadzić w ramach jednego z nadchodzących rozszerzeń. Ostatecznie wycofano się również z tego ostatniego pomysłu. Deweloper nie podał konkretnego powodu zmiany decyzji.

W grze Sniper: Ghost Warrior 2 jednak nie zobaczymy brutalnego rozczłonkowywania ofiar - Wieści ze świata (Sniper: Ghost Warrior 2, BioShock: Infinite, Zynga) 22/3/13 - wiadomość - 2013-03-22
W grze Sniper: Ghost Warrior 2 jednak nie zobaczymy brutalnego rozczłonkowywania ofiar

Roadhouse Interactive

Studio Roadhouse Interactive (Family Guy Online, MechWarrior Tactics) podpisało porozumienie z firmą Games Workshop, na mocy którego stworzona zostanie „scrollowana gra akcji na podstawie uniwersum Warhammer 40,000. Zadaniem gracza w tej produkcji będzie odpieranie kolejnych fal wrogów. Tytuł ukaże się na smartfonach oraz tabletach. Data premiery nie jest znana.

Lara Croft: Reflections

Redaktorzy serwisu Siliconera poinformowali, że europejski oddział firmy Square Enix zarejestrował znak towarowy Lara Croft: Reflections. Nie wiadomo, do czego ta nazwa może się odnosić. Można spekulować, że chodzi o dodatek DLC do gry Tomb Raider, choć ostatnio twórcy zarzekali się, że planują wydawać rozszerzenia tylko do trybu multiplayer.

BioShock: Infinite

W serwisie New York Times pojawił się artykuł, w którym anonimowy analityk szacuje, że na wyprodukowanie i promocję gry BioShock: Infinite firma Take-Two Interactive musiała wydać łącznie ok. 200 milionów dolarów (100 milionów na proces dewelopingu i drugie tyle na marketing). Tym doniesieniom na Twitterze zaprzeczył Ken Levine, współzałożyciel studia Irrational Games. Nie pokusił się jednak o podanie prawdziwej kwoty.

Zynga

Firma Zynga ogłosiła, że strona internetowa Zynga.com w przyszłym tygodniu stanie się niezależna od Facebooka. Oznacza to, że gry dostępne na łamach Zynga.com przestaną wymagać logowania na własne konto we wspomnianym portalu społecznościowych. Wciąż obecna będzie opcja połączenia z Facebookiem i dzielenia się ze znajomymi swoimi osiągnięciami.

Kickstarter

Na łamach The Kickstarter Blog pojawiła się informacja, że od początku istnienia serwisu Kickstarter zgromadzono 107,6 milionów dolarów na potrzeby stworzenia różnych gier. Łącznie udało się sfinansować 1476 tego typu projektów, podczas gdy ok. 3000 zbiórek zakończyło się niepowodzeniem. W serwisie Kickstarter odnotowano 633 242 wpłaty na potrzeby gier.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: