Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2013, 17:37

autor: eLCeBe

Tomb Raider to kompletna opowieść. Nie będzie fabularnych DLC do gry

Twórcy najnowszej części cyklu przygód Lary Croft poinformowali, że nie planują tworzyć dodatków single player do Tomb Raidera. Wszystkie DLC, które się pojawią, będą wzbogacały jedynie rozgrywkę multiplayerową. Pierwszy z nich, zatytułowany Caves & Cliffs, jest już dostępny dla posiadaczy konsoli Xbox 360.

DLC do gry Tomb Raider rozbudują tylko tryb multiplayer. - Tomb Raider to kompletna opowieść. Nie będzie fabularnych DLC do gry - wiadomość - 2013-03-20
DLC do gry Tomb Raider rozbudują tylko tryb multiplayer.

Karl Stewart i Noah Hughes to przedstawiciele studia Crystal Dynamics, dewelopera najnowszej części gry Tomb Raider, którzy za pośrednictwem serwisu Reddit przekazali światu plany dotyczące dalszych losów ich ostatniego dzieła. Karl jest globalnym menadżerem marki Tomb Raider, a Noah dyrektorem kreatywnym nowych przygód Lary Croft. Okazało się, że deweloperzy nie planują tworzenia dodatków do trybu single player, a wszystkie DLC, które ujrzą światło dzienne, rozbudowywać będą rozgrywkę multiplayerową – według słów Hughesa.

Ponadto, Hughes odpowiadając na pytania graczy stwierdził również, że „Teraz, kiedy Lara jest bardziej doświadczona, jesteśmy podekscytowani mogąc pokierować ją ku nowym przygodom, które będą wyzwaniem dla jej nowej siły i pewności siebie. Jest dla nas ważne, by wraz z rozwojem Lary jako postaci, rozwijały się także wyzwania, którym musi stawić czoła”. W innym miejscu dodał, że „Lara przetrwała wydarzenia na wyspie i teraz może podążać za wskazówkami, które na niej odnalazła. Jeśli chodzi o kwestie nieliniowości, byliśmy bardzo zadowoleni z tego aspektu projektu i jest to z pewnością coś, co chcemy dalej rozwijać”. Oznacza to więc tyle, że zapewne spotkamy się jeszcze z panią archeolog w osobnej części jej przygód, a nie w dodatku do tegorocznej odsłony.

Pierwszy z DLC do gry Tomb Raider nosi tytuł Caves & Cliffs (w polskiej wersji Jaskinie i Klify) i od 19 marca dostępny jest wyłącznie dla posiadaczy Xboksa 360 – w usłudze Xbox Live w cenie 400 MSP. Zawiera trzy nowe mapy do trybu multiplayer – Scavenger Caverns, Cliff Shantytown i The Burning Village. Nie wiadomo nic o wersjach na komputery PC i konsole PlayStation 3. Trailer Caves & Cliffs możecie zobaczyć poniżej:

Tomb Raider to kompletna opowieść. Nie będzie fabularnych DLC do gry - ilustracja #3Tomb Raider to najnowsza część znanego i lubianego przez graczy cyklu gier akcji, opowiadających o przygodach pani archeolog Lary Croft. Autorami jest studio Crystal Dynamics, odpowiedzialne także za poprzednie części serii – Anniversary, Legend oraz Underworld. Gra miała premierę 5 marca tego roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Tomb Raider ukazał się w pełnej polskiej wersji językowej, a głosu Larze udzieliła aktorka Karolina Gorczyca. Dystrybutorem gry w naszym kraju jest firma Cenega Poland.