Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2024, 20:05

autor: Maciej Gaffke

Fabuła w nowej grze Kena Levine'a ma przypominać budowlę z klocków LEGO. Twórca świętuje 11. urodziny BioShock Infinite

Ken Levine, twórca serii BioShock, ujawnił więcej szczegółów na temat swojej nowej gry Judas. Podczas rozgrywki mamy doświadczyć swoistej „narracji Lego”.

Źródło fot. Ghost Story Games
i

Judas to jedna z tych gier, na które prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać jeszcze dobrych kilka lat. W międzyczasie musimy zadowolić się ostatnią rozmową serwisu IGN z jej twórcą – Kenem Levinem, który jest znany przede wszystkim ze stworzenia serii BioShock.

Skoro już mowa o BioShocku, to rozmowa z Levinem ukazała się w 11. rocznicę wydania BioSkocka: Infinite. Choć w dyskusji pojawiły się wątki dotyczące tej odsłony cyklu, to biorący w niej udział dziennikarz IGN, Ken Levine oraz Geoff Keighley (tak, prowadzący galę The Game Awards również brał udział w tym spotkaniu) skoncentrowali się przede wszystkim na Judas.

Dodajmy, że zarówno przedstawiciel IGN, jak i Keighley spędzili w grze po około 5–6 godzin, więc mogli na spokojnie sprawdzić podstawowe mechaniki i zaznajomić się z początkiem opowiadanej historią. Czego nowego dowiedzieliśmy się zatem o Judas? W rozmowie poruszono kilka ciekawych kwestii.

  1. Główna bohaterka ma świadomość, że zginęła i cierpi na zaniki pamięci. Jest ona pasażerką ogromnego statku kosmicznego „Mayflower”.
  2. Poza nią w grze pojawią co najmniej trzy ważne postacie: Tom, Nefertiti oraz Hope. Pełnią one istotne funkcje na statku-mieście.
  3. Opowieść nie będzie liniowa. Levine często przytaczał swoją koncepcję, którą określił jako „narracja Lego”. Według słów twórcy, zachowania gracza mają mieć bardzo duży wpływ na poszczególne elementy historii. Każdą podjętą decyzję można przyrównać do układania klocków, które razem zawsze tworzą coś nowego.
  4. Jako przykład takiej „narracji Lego” podano zachowanie wspomnianego wyżej Toma, który nie chciał wydać paliwa do statku, ponieważ gracz spędzał z nim mniej czasu niż z innymi bohaterami.
  5. Na podstawie owej „narracji Lego” będą pojawiać się też różni przeciwnicy. Ponadto po śmierci stracimy cały ekwipunek.

Jeśli chcecie posłuchać całej rozmowy i zobaczyć fragmenty gameplau z Judas, zerknijcie na poniższy film. Dyskusja ukazała się też w formie transkrypcji na stronie IGN. Możecie się również zapoznać z reakcją Keighley’a.

Przypomnijmy, że o Judas zostało zapowiedziane podczas ceremonii The Game Awards w 2022 roku. Na początku tego roku otrzymaliśmy z kolei nowy trailer, udostępniony w trakcie State of Play.

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej