Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2010, 12:34

Wieści ze świata (Resident Evil 5, Lost Planet 2, Epic Mickey) 19/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Stardock z własną, internetową stacją telewizyjną, premiera pierwszego dodatkowego epizodu do Resident Evil 5, Lost Planet 2 w wersji na Xboksa 360 wykastrowane przez Capcom i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: internetową stacja telewizyjna firmy Stardock, premiera pierwszego dodatkowego epizodu do Resident Evil 5, problemy Lost Planet 2 w wersji na Xboksa 360 i inne. Zapraszamy do lektury.

Stardock

Firma Stardock uruchomiła projekt ImpulseTV – mini stację, za pośrednictwem której będzie prezentować informacje na temat swoich kolejnych produkcji, a także nowości na platformie Impulse. W programie stacji znajdą się również poradniki, instrukcje, wskazówki oraz demonstracje różnych gier (niezależnych i AAA), opatrzone komentarzem ekspertów.

Resident Evil 5

Firma Capcom udostępniła za pośrednictwem Xbox Live i PlayStation Network pierwszy dodatkowy epizod do gry akcji Resident Evil 5. Koszt nabycia Lost in Nightmares zamyka się w kwocie 400 punktów MS/4,99 euro. W dodatku Jill Valentine i Chris Redfield odwiedzają mroczną rezydencję Spencera znaną z pierwszej odsłony cyklu. Kolejny epizod – Desperate Escape – zostanie wydany 3 i 4 marca (odpowiednio w XBL i PSN). W przyszłym miesiącu do sklepów trafi także Resident Evil 5: Gold Edition – specjalna edycja RE5, w skład której wejdą oba epizody i zawartość dodatkowa do trybu Merceneries.

Epic Mickey

Przedstawiciele firmy Disney poinformowali, że choć gra akcji Epic Mickey planowana jest aktualnie wyłącznie na konsolę Nintendo Wii, to twórcy nie wykluczają możliwości wydania jej również w wersjach na inne platformy. Produkcja sygnowana nazwiskiem Warrena Spectora, współautora serii Deus Ex, wykorzystująca motywy i postacie z filmów animowanych Walta Disneya zostanie wydana w połowie września bieżącego roku.

Wieści ze świata (Resident Evil 5, Lost Planet 2, Epic Mickey) 19/02/10 - ilustracja #1

Lost Planet 2

Jun Takeuchi, główny producent strzelaniny Lost Planet 2, oznajmił na japońskiej konferencji prasowej, że został zmuszony usunąć część zawartości z gry w wersji na konsolę Xbox 360. Powodem tak drastycznej decyzji okazała się zbyt mała pojemność płyty DVD. Podobno usunięte fragmenty były ważne dla całej historii, w związku z czym Capcom bardzo poważnie rozważy możliwość ich późniejszej publikacji w formie DLC. LP2 w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3 zostanie wydane 18 maja.

Activision

Koncern Activision zajmie się produkcją gier bazujących na licencji Gogo’s Crazy Bones, czyli hiszpańskich zabawek kolekcjonerskich wprowadzonych na rynek w połowie lat 90. (ustępujących na świecie pod względem popularności wyłącznie Pokemonom). Pierwsze tytuły trafią najprawdopodobniej na konsole firmy Nintendo.

Worms

Firma EA Mobile przejęła od THQ Wireless prawa wydawnicze do komórkowych pozycji z cyklu Worms. Umowa dotyczy zarówno starych tytułów (m.in. Worms 2008, Worms 2007, Worms Forts 3D, Worms Crazy Golf oraz Worms 2), jak i nowych pozycji, które trafią na rynek w przyszłości. Nie dotyczy to jednak odsłon przeznaczonych na iPhone’a i iPod Touch.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

N3II: Ninety-Nine Nights

Super Street Fighter IV

Alice in Wonderland DS

Alice in Wonderland Wii

The Black Mirror II

Assassin's Creed II: Bonfire of the Vanities

Medal of Honor

Sid Meier's Civilization V

Yakuza 3

Crime Scene

Club Penguin: Elite Penguin Force

The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood

Samurai Shodown Sen

Napoleon: Total War

Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Star Wars: The Force Unleashed II

Assassin's Creed II: Bonfire of the Vanities

Just Cause 2 - grawitacja

Red Steel 2

N3II: Ninety-Nine Nights

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth

Gramy w Assassin's Creed II: Bonfire of the Vanities Gramy!

Gramy w Aliens vs Predator - Marine Gramy!

Dragon Age: Początek - Przebudzenie - Sigrun

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

The Settlers 7: Droga do Królestwa – Z dziennika developera #1 – wersja PL

gry