Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2010, 14:10

Call of Duty w Wietnamie - kolejne dowody

Redakcja serwisu VG247 dotarła do kolejnych informacji sugerujących umieszczenie akcji nowej odsłony serii Call of Duty w ogarniętym wojną Wietnamie. Tym razem ich źródłem okazały się dokumenty z castingu, w których opisani zostali główni bohaterowie historii.

Redakcja serwisu VG247 dotarła do kolejnych informacji sugerujących umieszczenie akcji nowej odsłony serii Call of Duty w ogarniętym wojną Wietnamie. Tym razem ich źródłem okazały się dokumenty z castingu, w których opisani zostali główni bohaterowie historii.

Casting miał wyłonić aktorów, którzy wzięliby udział w sesji motion capture i nagraniach dubbingowych do nowej gry koncernu Activision z serii Call of Duty, wcielając się w ten sposób we wspomnianych żołnierzy. W gronie bohaterów nowego Call of Duty znalazł się m.in. Frank Barnes. Jest to były agent CIA, przeniesiony do wietnamskiej SOG – Studies and Observations Group, prowadzącej działania wojskowe w Wietnamie w latach 1964-1972.

Trzy pozostałe postacie to czarnoskóry Joseph Lewis pochodzący z południowych stanów USA, doświadczony Jason Hudson (świetny taktyk i koordynator), a także Kristina Ivanowa, urodzona w Rosji specjalistka od wschodnich sztuk walki, funkcjonująca jako tajna agentka CIA (najpewniej infiltrująca rosyjski wywiad).

Call of Duty w Wietnamie - kolejne dowody - ilustracja #1

Wietnam teatrem działań nowego Call of Duty? To już niemal pewne.

Jak dotąd, jest to jeden z najpoważniejszych dowodów świadczący o tym, że firma Activision i studio Treyarch faktycznie zdecydowały się na wybór Wietnamu w charakterze miejsca akcji Call of Duty 7. Innymi tego typu wiadomościami były m.in. plotki o tym, że producenci gry pragną się przede wszystkim skupić na jak najlepszym zaprezentowaniu graczom rozbudowanego wątku fabularnego – wzorowanego rzekomo na historiach przedstawionych m.in. w Plutonie, Czasie Apokalipsy oraz Full Metal Jacket (najlepszych filmach opowiadających o wojnie wietnamskiej). Nieco później fakt umieszczenia akcji gry w Wietnamie mieli potwierdzić brytyjscy sprzedawcy.

Firmy Activision oraz Treyarch póki co nie zabrały głosu w tej palącej sprawie. W czasie przeprowadzonej tydzień temu konferencji prasowej koncernu dowiedzieliśmy się jedynie, że Call of Duty 7 faktycznie powstaje i zadebiutuje na światowym rynku w listopadzie bieżącego roku. Być może weryfikacji plotek doczekamy się w trakcie Game Developers Conference, która odbędzie się w dniach 9-13 marca (Activision zaznaczy tam swoją obecność).

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej