Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Assassin's Creed II: Bonfire of the Vanities (X360)

Assassin's Creed II: Bonfire of the Vanities

Drugi dodatek do gry Assassin's Creed II. Zwiedzamy w nim niedostępną w wersji podstawowej południową dzielnicę Florencji.

To jest dodatek do gry Assassin's Creed II.

Akcji | TPP | science fiction | skradanki | sandbox | renesans | historyczne

Okładka Assassin's Creed II: Bonfire of the Vanities (X360)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

18lut2010

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bonfire of the Vanities to tytuł drugiego rozszerzenia DLC do wydanej w listopadzie 2009 roku doskonale przyjętej gry Assassin's Creed II . Za przygotowanie dodatku odpowiedzialne jest studio deweloperskie Ubisoft Montreal.

Fabuła rozszerzenia koncentruje się na tytułowym Stosie Próżności. Był to incydent, który faktycznie wydarzył się we Florencji pod koniec XV wieku. Siódmego lutego 1497 roku zwolennicy dominikanina Girolamo Savanaroliego spalili na stosie tysiące przedmiotów, które według kazań duchownego mogły prowadzić do grzechu. Ogień pochłonął książki, dzieła sztuki, lustra, suknie, karty do gry oraz inne „niemoralne rzeczy". Na tle tych wydarzeń przyjdzie nam na przestrzeni ponad dziesięciu nowych wspomnieć ponownie pomagać Niccolo Machiavellemu.

Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Dodatek wzbogaca ją nie tylko o nowe zadania do wypełnienia i lokacje do zwiedzania, ale również rozszerza arsenał ruchów Enzio o tzw. spring-jump. Dzięki tej umiejętności u możemy skakać dalej niż kiedykolwiek w przeszłości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 175 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed II: Bonfire of the Vanities

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Gracz na wypasie – kolekcja ubrań Assassin’s Creed
Gracz na wypasie – kolekcja ubrań Assassin’s Creed

wiadomość29 października 2012

Sama zabawa to dla Ciebie za mało? Lubisz wydawać pieniądze na rzeczy związane z wirtualną rozrywką, ale niekoniecznie kolejne gry? W takim razie oto idealna propozycja - zbyt droga seria ubrań inspirowana serią Assassin's Creed.

Pomóż ujawnić szczegóły dotyczące nowej gry z serii Assassin's Creed

wiadomość30 kwietnia 2011

Działania marketingowe prowadzone za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook cieszą się coraz większą popularnością wśród twórców gier. Tym razem koncern Ubisoft obiecał wyjawić pierwsze konkrety na temat kolejnej odsłony cyklu Assassin's Creed, jeśli wystarczająca liczba osób „polubi” enigmatyczny teaser tej produkcji.

2011 rok bez nowej odsłony cyklu Assassin's Creed
2011 rok bez nowej odsłony cyklu Assassin's Creed

wiadomość8 lipca 2010

Jean-Francois Boivin (associate producer) powiedział na łamach serwisu Eurogamer, że najprawdopodobniej na kolejną – po Brotherhood – odsłonę serii Assassin’s Creed przyjdzie nam trochę poczekać. Według producenta marki do premiery kolejnych przygód Desmonta Milesa oraz jego przodków dojdzie najprędzej w 2012 roku.

Dyrektor kreatywny serii Assassin’s Creed opuszcza Ubisoft
Dyrektor kreatywny serii Assassin’s Creed opuszcza Ubisoft

wiadomość13 czerwca 2010

W działającej pod egidą Ubisoftu drużynie zabójców nie dzieje się dobrze. Jak poinformował serwis Game Informer, dyrektor kreatywny odpowiedzialny za serię Assassin’s Creed opuścił szeregi firmy.

Cartoon Games - odc. 21 - W stogu siana

wiadomość7 kwietnia 2010

X360
PS3