Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2010, 14:42

2011 rok bez nowej odsłony cyklu Assassin's Creed

Jean-Francois Boivin (associate producer) powiedział na łamach serwisu Eurogamer, że najprawdopodobniej na kolejną – po Brotherhood – odsłonę serii Assassin’s Creed przyjdzie nam trochę poczekać. Według producenta marki do premiery kolejnych przygód Desmonta Milesa oraz jego przodków dojdzie najprędzej w 2012 roku.

Jean-Francois Boivin (associate producer) powiedział na łamach serwisu Eurogamer, że najprawdopodobniej na kolejną – po Brotherhood – odsłonę serii Assassin’s Creed przyjdzie nam trochę poczekać. Według producenta do premiery kolejnych przygód Desmonta Milesa oraz jego przodków dojdzie najprędzej w 2012 roku.

2011 rok bez nowej odsłony cyklu Assassin's Creed - ilustracja #1

Assassin’s Creed: Brotherhood

Boivin twierdzi, że producenci serii AC, potrzebują paru chwil na zaczerpnięcie powietrza, dzięki czemu będą w stanie przystąpić do prac nad kontynuacją historii ze zdwojoną energią i głowami pełnymi świeżych pomysłów. Producent sugeruje, że wyjdzie to marce na dobre i pozwoli uniknąć sytuacji, gdy wszyscy będziemy już przesyceni reprezentowaną przez nią tematyką.

Do tej pory na rynku ukazało się pięć odsłon cyklu Assassin’s Creed: Assassin’s Creed (PC, PS3, X360 – 2007 rok), Assassin's Creed: Altair's Chronicles (DS, iPhone – 2008 rok), Assassin's Creed: Bloodlines (PSP – 2009 rok), Assassin's Creed II (PC, PS3, X360 – 2009 rok), a także Assassin's Creed II: Discovery (DS, iPhone – 2009 rok). Za kilka miesięcy na rynek trafi z kolei Assassin's Creed: Brotherhood (PC, PS3, X360 – listopad 2010 roku). W trakcie czerwcowych targów E3 zapowiedziany został ponadto Assassin's Creed: Lost Legacy na Nintendo 3DS. W obliczu wypowiedzi Boivina można sądzić, że do jego premiery dojdzie dopiero w 2012 roku.