Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Assassin's Creed II: Discovery (NDS)

Assassin's Creed II: Discovery NDS

Assassin's Creed II: Discovery to stworzona z myślą o możliwościach technicznych kieszonkowej konsoli Nintendo DS side-scrollowa gra akcji, nawiązująca do fabuły Assassin's Creed II.

Akcji | science fiction | skradanki | 2.5D | renesans | historyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Assassin's Creed II: Discovery (NDS)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

17listopada2009

Assassin's Creed II: Discovery to pozycja korespondująca z Assassin’s Creed II powstałym na konsole Xbox 360 I PlayStation 3, a także komputery PC. Przenośne przygody Ezio zostały jednak uproszczone pod względem mechaniki rozgrywki ze względu na ograniczoną moc Nintendo DS. Jest to także kontynuacja produkcji wydanej w 2008 roku pod tytułem Assassin's Creed: Altair's Chronicles.

Wcielając się w rolę zabójcy Ezio Auditore de Firenze przemierzamy włoskie miasta z czasów renesansu, walcząc z wrogo nastawionymi Templariuszami. Choć oprawa graficzna gry jest w pełni trójwymiarowa to akcję obserwujemy jedynie z boku, mając do wyboru z góry zaplanowane ścieżki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed II: Discovery

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Gracz na wypasie – kolekcja ubrań Assassin’s Creed
Gracz na wypasie – kolekcja ubrań Assassin’s Creed

wiadomość29 października 2012

Sama zabawa to dla Ciebie za mało? Lubisz wydawać pieniądze na rzeczy związane z wirtualną rozrywką, ale niekoniecznie kolejne gry? W takim razie oto idealna propozycja - zbyt droga seria ubrań inspirowana serią Assassin's Creed.

Istambuł miejscem akcji następnej odsłony serii Assassin’s Creed?

wiadomość4 maja 2011

Ubisoft kontynuuje zabawę w zwodzenie graczy i powolne odsłanianie tajemnic następnego projektu z serii Assassin’s Creed w nowym teaserze, który trafił wczoraj do sieci. W kolejnym już niezwykle krótkim materiale pojawiło się najprawdopodobniej nawiązanie do nowego miasta oraz pewna data. Dokąd zabiorą nas twórcy?

Nowy teaser kolejnego Assassin’s Creed zawiera wskazówki na temat gry

wiadomość2 maja 2011

Firma Ubisoft wypuściła następny teaser dotyczący kolejnej odsłony Assassin’s Creed. Jak przystało na materiał promujący serię, film jest tajemniczy i prezentuje tylko kilka poszlak na temat rzekomej gry. Szybko stały się one pożywką dla fanów, mnożących teorie o realiach historycznych, w jakich być może będzie rozgrywała się produkcja.

Pomóż ujawnić szczegóły dotyczące nowej gry z serii Assassin's Creed

wiadomość30 kwietnia 2011

Działania marketingowe prowadzone za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook cieszą się coraz większą popularnością wśród twórców gier. Tym razem koncern Ubisoft obiecał wyjawić pierwsze konkrety na temat kolejnej odsłony cyklu Assassin's Creed, jeśli wystarczająca liczba osób „polubi” enigmatyczny teaser tej produkcji.

Powieść w uniwersum Assassin's Creed trafi do sprzedaży w listopadzie
Powieść w uniwersum Assassin's Creed trafi do sprzedaży w listopadzie

wiadomość16 września 2010

Przenikanie uniwersów najbardziej znanych gier do świata filmów lub książek nikogo dzisiaj nie dziwi. Doskonałym tego przykładem jest seria Assassin’s Creed, która doczekała się serii filmów przybliżających tło historyczno-fabularne, a już niedługo do sprzedaży trafi do sprzedaży powieść o nazwie Assassin’s Creed: Renesans.