Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2010, 11:45

Wieści ze świata (Red Faction, MotoGP 09/10, SOCOM Fireteam Bravo 3)

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Xbox Live Arcade bez gier Midway, Lord British wraca do branży gier, europejskie daty premiery Ninety-Nine Nights II i MotoGP 09/10, kontrowersyjne kody w pudełku z SOCOM Fireteam Bravo 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Xbox Live Arcade bez gier Midway, Lord British wraca do branży gier, europejskie daty premiery Ninety-Nine Nights II i MotoGP 09/10, kontrowersyjne kody w pudełku z SOCOM Fireteam Bravo 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Major League Baseball 2K10

Poznaliśmy listę utworów składających się na ścieżkę dźwiękową gry baseballowej Major League Baseball 2K10 (X360, PS3, PS2, PSP, DS, Wii, PC). autorstwa 2K Sports. Amerykańska premiera najnowszej odsłony cyklu odbędzie się 2 marca.

Xbox Live Arcade

Z oferty Xbox Live Arcade zostało usuniętych kilka produkcji firmy Midway (zamkniętej w ubiegłym roku), potwierdził Major Nelson. Znalazły się wśród nich następujące tytuły: Cyberball, Defender, Paperboy, Rootbeer Tapper, Ultimate Mortal Kombat 3, Robotron, Joust, Gauntlet oraz Smash TV. Ich nabywcy nie mają się czego obawiać – gry nie znikną z ich dysków twardych (będzie je można także pobrać po wcześniejszym usunięciu z pamięci konsoli).

Sonic the Hedgehog 4

Za produkcję czwartej odsłony cyklu Sonic the Hedgehog nie jest odpowiedzialne studio Sonic Team. Prace zostały bowiem zlecone ekipie Dimps, mającej w dorobku m.in. cykle Sonic Advance oraz Sonic Rush na Gameboy Advance i Nintendo DS, a także współpracę przy Street Fighter IV. Produkcja zostanie wydana w połowie bieżącego roku, w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii.

Richard "Lord British" Garriott

Richard "Lord British" Garriott amerykański twórca, projektant i programista produkcji komputerowych (m.in. Ultima, Tabula Rasa), powrócił po kilku latach przerwy do branży gier. Jego nowym przedsięwzięciem okazała się firma Portalarium, zajmująca się projektowaniem sieciowych platform społecznościowych. Pierwszym produktem Garriotta jest Portalarium Player, specjalny plugin do przeglądarek, zapewniający równoczesne funkcjonowanie gier tworzonych na bazie zróżnicowanych silników i technologii (m.in. na Facebooku).

Eternal Darkness

Amerykański oddział firmy Nintendo odnowił prawa do znaku towarowego Eternal Darkness – marki survival horror, składającej się póki co wyłącznie z jednej, ale za to bardzo udanej odsłony zaprojektowanej przez studio Silicon Knights z myślą o konsoli Nintendo GameCube. Zachodnie serwisy spekulują, że Nintendo ma w planach wydanie gry na Wii w ramach serii New Play Control, rozbudowując ją o wsparcie dla Wiimote’a.

Ninety-Nine Nights II

Produkcja Ninety-Nine Nights II na Xboksa 360 – druga odsłona całkiem udanej, chodzonej bijatyki – zostanie wydana w Europie jeszcze tej wiosny, poinformował wydawca, firma Konami. Przypominamy, że „jedynka” została opracowana przez Microsoft oraz studio Q Entertainment i wprowadzona do sklepów w połowie 2006 roku.

Wieści ze świata (Red Faction, MotoGP 09/10, SOCOM Fireteam Bravo 3) - ilustracja #1

SOCOM Fireteam Bravo 3

W pudełku ze strzelaniną SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo 3 (europejska premiera już jutro) przeznaczoną na PSP zawarty został jednorazowy kod, którego aktywacja za pośrednictwem PlayStation Network jest jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do sieciowych trybów rozgrywki wieloosobowej (edycja cyfrowa została pozbawiona tego zabezpieczenia). Jest to oczywiście kolejna próba walki z zakrojonym na szeroką skalę piractwem trawiącym PSP. Ponadto decyzja uderzy w osoby nabywające używane gry, bądź korzystające z usług wypożyczalni. Gracze, którzy nie posiadają kodu, mogą nabyć licencję za dodatkową opłatą w wysokości 20 dolarów.

PlayStation 3

Steve Wadsworth, szef studia Disney Interactive, nazwał nowy kontroler do PlayStation 3 mianem „PlayStation Gem”. Jest to kolejny przypadek, gdy przedstawiciele firm trzecich podają potencjalną nazwę PlayStation Motion Controller. Wcześniej w Sieci pojawiła się już nazwa „Arc”, a „Gem” użyty został także przez Johna Riccitiello z Electronic Arts. Kontroler zadebiutuje na rynku jesienią bieżącego roku.

THQ

W trakcie czerwcowych targów E3 koncern THQ zaprezentuje kilka swoich nowych propozycji. Znajdzie się wśród nich Saints Row 3, kolejna odsłona cyklu Red Faction, a także strzelaninę Homefront.

MotoGP 09/10

Firma Capcom poinformowała, że motocyklowe wyścigi MotoGP 09/10 zostaną wydane w Europie w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3 19 marca. Tuż przed premierą dojdzie również do publikacji wersji demonstracyjnej.

Wieści ze świata (Red Faction, MotoGP 09/10, SOCOM Fireteam Bravo 3) - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Superstars V8 Next Challenge X360

Superstars V8 Next Challenge PC

Superstars V8 Next Challenge PS3

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Nancy Drew: The Model Mysteries

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City PC

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City PS3

Metro 2033

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Facepalm - nie tylko gra! video magazyn

Gramy w Winterbottom. Gramy!

gry