Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2011, 14:38

Wieści ze świata (PlayStation Vita, Gran Turismo 5, Grand Theft Auto IV) 2/12/11

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowym weekendzie z Brink, sieciowym turnieju w Grand Theft Auto IV, programi UMD Passport, becie End of Nations, specjalnej wersji Gran Turismo 5, a także darmowej trylogii Marathonu.

Terraria

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Terraria. Produkcję studia Re-Logic możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Cena to 2,50 euro (ok. 11 złotych), a w czteropaku 7,50 euro (ok. 34 złote). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Brink

Darmowy weekend z pecetową wersją gry Brink nie jest jedyną atrakcją związaną z produkcją studia Splash Damage. Twórcy udostępnili bowiem nowe funkcje klanowe i turniejowe, które sprawdzicie na tej stronie, po uprzednim wpisaniu unikalnego kodu widniejącego w menu gry.

Wieści ze świata (PlayStation Vita, Gran Turismo 5, Grand Theft Auto IV) 2/12/11 - ilustracja #1

Grand Theft Auto IV

Dziś w nocy rozpocznie się specjalny, trzygodzinny event sieciowy, w którym będą mogli wziąć udział posiadacze pecetowej wersji gry Grand Theft Auto IV i konta Games for Windows LIVE. Do wygrania będą m.in. gadżety związane z marką. Zawody odbędą się w kilku trybach rozgrywki, w tym w ramach opcji znanych z dodatków The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony. Turniej zostanie zorganizowany w ramach obchodów trzeciej rocznicy wydania pecetowej wersji GTA IV.

PlayStation Vita

Firma Sony Computer Entertainment opublikowała listę 262 gier na PSP, które zostaną objęte programem UMD Passport. Posiadacz tytułu znajdującego się w zestawieniu będzie mógł pobrać jego cyfrową wersję do pamięci konsoli PlayStation Vita, płacąc za ten luksus odpowiednio zaniżoną cenę. UMD Passport dla Japończyków wystartuje 6 grudnia, a ceny poszczególnych pozycji będą się kształtować na poziomie od 500 do 1500 jenów (21-64 zł). Póki co, na liście brakuje kilkuset pozycji, w tym dzieł takich firm jak Square Enix, Namco Bandai, Konami i Capcom.

End of Nations

Firma Trion Worlds rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do zbliżających się beta testów gry strategicznej End of Nations, nad którą pracuje studio Petroglyph (premiera w przyszłym roku na PC). Aby dołączyć do grona kandydatów na testerów wystarczy zamówić na oficjalnej stronie internetowej newslettera.

Electronic Arts

Koncern Electronic Arts zdecydował się na wykupienie kolejnej firmy działającej na rynku gier społecznościowych i casualowych. Tym razem wybór padł na studio KlickNation, znane m.in. z SuperHero City, Age of Champions oraz Six Gun Galaxy. Zespół przyjął od razu nową nazwę – BioWare Sacramento – i wspólnie z BioWare San Francisco (Dragon Age Legends) współtworzyć będzie komórkę BioWare Social.

Orcs Must Die!

Drugi dodatek DLC do gry Orcs Must Die! – jednego z ostatnich hitów dystrybucji elektronicznej – zostanie wydany także na Xboksie 360 w cenie 400 punktów Microsoftu. Debiut odbędzie się przed końcem tego roku. Do tej pory rozszerzenie mogli nabyć posiadacze PC. W skład Lost Adventures wchodzi m.in. pięć fortec, dwóch nowych wrogów, nagrody i dodatkowe rankingi najlepszych graczy.

Gran Turismo 5 Spec 2

Gran Turismo 5 Spec 2 – specjalna wersja gry Gran Turismo 5 zapowiedziana na rynek japoński (premiera 2 lutego 2012 roku) – nie zostanie wydana w Europie, potwierdziła firma Sony. W skład pakietu wejdzie podstawowa wersja produkcji z zainstalowaną aktualizacją 2.00, a także kod, uprawniający do pobrania wydanych do tej pory dodatków DLC.

Wieści ze świata (PlayStation Vita, Gran Turismo 5, Grand Theft Auto IV) 2/12/11 - ilustracja #2

Marathon

Studio Bungie udostępniło za darmo trylogię Marathon – swoje pierwsze dzieło, wydane na długo przed wielkim hitem Halo. Gry obsługują wysoką rozdzielczość, a część pierwsza doczekała się zmiany interfejsu. Fani mogą się także zaopatrzyć w kod źródłowy silnika Aleph One, napędzającego „dwójkę”. Trylogię można przetestować na PC z Windowsem lub Linuksem, a także na Macu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Farm Machines Championships

Max Payne 3

Terraria

NeverDead

Syndicate

NHL 12

League of Legends

Final Fantasy XIII-2

DC Universe Online

BlazBlue: Continuum Shift Extend

Birds of Steel

All Zombies Must Die!

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

The Old Republic - zwiedzamy Nar Shadaa Gramy!

Przygody Tintina: Gra Komputerowa - trailer #1

Syndicate - Agent Tools

Star Wars: The Old Republic - Unseen Video Footage

Terraria - patch v.1.1

Final Fantasy XIII-2 - Enhanced Battle System

Call of Duty: Modern Warfare 3 - Trash Talk

Resident Evil: Revelations - Story Trailer

Afterfall - nie tylko Dead Space Gramy!

Call of Duty: Modern Warfare 3 - Elite - Play Together Better

Yakuza: Dead Souls - trailer #2

EVE Online - Crucible

World Gone Sour - Method Man i żelki Gramy!

Gramy w To the Moon - małe arcydzieło Gramy!

Gramy w Garshasp Gramy!

Voltron: Defender of the Universe - trailer #1

The New Adventures of Sherlock Holmes: The Testament of Sherlock - trailer #1