Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2011, 14:24

autor: Jiker

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Heavy Rain) 29/09/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o występie Foo Fighters na Blizzcon 2011, nowej aktualizacji Gran Turismo 5, dodatkach do Wiedźmina 2, nowych planetach odkrytych przez graczy, a także kolejnej grze Jonathana Blowa. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o występie Foo Fighters na Blizzcon 2011, nowej aktualizacji Gran Turismo 5, dodatkach do Wiedźmina 2, nowych planetach odkrytych przez graczy, a także kolejnej grze Jonathana Blowa. Zapraszamy do lektury.

RIFT

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra RIFT. Produkcję autorstwa Trion Worlds możecie aktualnie nabyć za kwotę 5 euro, czyli ok. 22 zł (o 75% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00. Przeceniona została również cyfrowa Edycja Kolekcjonerska.

Blizzcon 2011

Zgodnie z tradycją, na uczestników tegorocznego Blizzcon czeka efektowny finał. Zadbają o niego muzycy z rockowej kapeli Foo Fighters. Przypominamy, że impreza odbędzie się w Anaheim Convention Center w dniach 21-22 października. Jeśli nie wybieracie się do USA, poszczególne atrakcje będziecie mogli śledzić za pośrednictwem serwisu DirecTV lub internetowego BlizzCon Virtual Ticket.

Gran Turismo 5

W trzecim tygodniu października – a więc tuż po premierze Forza Motorsport 4 na Xboksa 360 – studio Polyphony Digital udostępni obszerną aktualizację do gry wyścigowej Gran Turismo 5. W chwili obecnej wiemy tylko tyle, że update nosi nazwę Spec 2.0 i będzie poprzedzać publikację nowego dodatku DLC. Informację przekazał Kazunori Yamauchi.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Heavy Rain) 29/09/11 - ilustracja #1

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Adam Badowski ze studia CD Projekt RED oznajmił, że wszelkie dodatki DLC do pecetowej wersji gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królówsą i będą darmowe”. Wygląda na to, że sytuacja będzie wyglądać inaczej w przypadku edycji na Xboksa 360. Przedstawiciel producenta zrzuca odpowiedzialność za tę decyzję na firmę Microsoft, a konkretnie sposób funkcjonowania usługi Xbox Live.

Planet Hunters

Osoby grające w Planet Hunters – browserówkę, wykorzystującą dane z teleskopu orbitalnego Kepler (obserwuje on 100 tysięcy słońc za pomocą 95-megapikselowej kamery) i angażującą graczy do poszukiwań nieodkrytych ciał niebieskich – natrafiły na dwie zupełnie nowe planety ekstrasolarne (KIC 10905746 oraz KIC 6185331 – aktualnie czekają na potwierdzenie). Dołączyły one do 1200, które odkryto przy pomocy teleskopu Kepler od 2009 roku.

The Witness

Dlaczego Jonathan Blow, twórca Braid, nie zamierza wydać swojej najnowszej gry, The Witness, na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3? Gdyż jego zdaniem, platformy firm Microsoft i Sonysą za stare”. W wywiadzie dla magazynu EDGE projektant wyjaśnia: Lubimy X360 i PS3, ale są to pięcioletnie platformy – to bardzo długi czas, jeśli liczyć go w latach komputerowych. Liczba sztuczek i trików, które musielibyśmy wdrożyć, by móc przekonwertować naszą grę na te konsole, wymagałaby zbyt dużo pracy, przez co przedsięwzięcie nie byłoby opłacalne. Blow zakłada, że przychód ze sprzedaży gry na Steamie i App Store (The Witness ukaże się również na iOS) co najmniej zrównoważy ilość pieniędzy wydanych na produkcję. Jeśli się uda, twórca udowodni, że można sobie poradzić bez konsol. Jeśli nie – zmieni zdanie. Prawdę mówiąc nie wydaje mi się jednak, abym musiał to robić – powiedział w rozmowie. The Witness to gra przygodowo-logiczna, w której gracz trafi na tajemniczą wyspę. Natknie się na niej na wiele zagadek i łamigłówek. Premiera powinna odbyć się w przyszłym roku.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Heavy Rain) 29/09/11 - ilustracja #2

Jeden z najnowszych zrzutów ekranowych z The Witness (praca nad niektórymi fragmentami wyspy ciągle trwa).

Heavy Rain

David Cage ze studia Quantic Dream ogłosił po raz kolejny, że nie ma zamiaru stworzyć drugiej części gry przygodowej Heavy Rain. W wywiadzie dla serwisu Develop oznajmił, że ciągle ma głowę pełną nowych pomysłów, a zespół Quantic Dream jest w stanie je krok po kroku realizować. Kreatywności najwidoczniej nie brakuje – czekamy w związku z tym na ujawnienie kolejnej produkcji studia.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Empire Universe 2: Recharged

Desert Operations

Lucid

KrissX

Shank 2

Worms Ultimate Mayhem

Pro Evolution Soccer 2012

Gemini Wars

FIFA 12

Cave Story 3D

A Game of Thrones: Genesis

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Rochard - zwiastun na premierę

NBA 2K12 - sterowanie

King Arthur: Fallen Champions - gameplay #2

Dawn of Fantasy - zwiastun na premierę

City of Heroes - Freedom - zwiastun na premierę

Wargame: Zimna Wojna - trailer #2

Worms Ultimate Mayhem - trailer #3

Resident Evil: Code Veronica X HD - zwiastun na premierę

Might & Magic: Heroes VI - trailer #1 (PL)

League of Legends - kulisy produkcji #2 Dominion (PL)

The Cursed Crusade: Krucjata Asasynów - trailer #7

Afterfall: InSanity - gameplay #1

Star Wars: The Old Republic - tworzenie towarzyszy (PL)

Need for Speed: The Run - modelki Sports Illustrated (PL)

FIFA 12 w akcji! Gramy!