Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2016, 14:16

autor: Draug

Wieści ze świata (Firewatch, Samurai Shodown) 11/2/2016

Dziś piszemy o problemach z płynnością animacji w grze Firewatch na PS4 oraz możliwości powrotu serii bijatyk Samurai Shodown w 2017 roku. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Samurai Shodown powróci w 2017 roku?

Specjalizujący się w bijatykach serwis Hadoken.net donosi (opierając się na dwóch niezależnych, anonimowych źródłach), że firma SNK zamierza reaktywować kultową serię mordobić Samurai Shodown, wypuszczając jej nową odsłonę w 2017 roku. Tytuł miałby wrócić do korzeni cyklu, pozostając jednak przy trójwymiarowej grafice. Ostatnia gra reprezentująca tę markę to Samurai Shodown Sen, wydana na konsolę Xbox 360 w 2009 roku.

Wieści ze świata (Firewatch, Samurai Shodown) 11/2/2016 - ilustracja #1

Firewatch – problemy z płynnością na PS4 już w naprawie

Choć wydana przedwczoraj przygodówka Firewatch okazała się dużym sukcesem wśród graczy i recenzentów, niejeden użytkownik wersji na PlayStation 4 nie może w pełni cieszyć się świetną opowieścią przez kłopoty z płynnością animacji. Deweloper, studio Campo Santo, zadeklarował, że jest świadom sytuacji i pracuje w pocie czoła nad jej naprawieniem. Sprawę utrudnia jednak fakt, iż do wyeliminowania takiego problemu, inaczej niż w przypadku zwykłego błędu, nie wystarczy sam producent – trzeba zaangażować również firmy Sony i Unity (udział tej ostatniej wynika z silnika, na którym pracuje gra). Wobec powyższego twórcy nie są w stanie powiedzieć, kiedy dokładnie wypuszczą stosowny patch, ale z pewnością nastąpi to na dniach.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: