Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2015, 20:18

Firewatch - kilkunastominutowy fragment rozgrywki z początku gry

W sieci pojawił się trwający siedemnaście minut fragment z oczekiwanego niezależnego tytułu Firewatch. Na zaprezentowanym przez studio Campo Santo materiale możemy zobaczyć początkowe etapy gry.

W sieci pojawił się siedemnastominutowy fragment rozgrywki z Firewatch – jednej z ciekawszych niezależnych produkcji, planowanych na 2015 rok. Zamieszczony poniżej materiał jest pierwszym od zeszłego września, kiedy to studio Campo Santo opublikowało długi filmik z gry, opatrzony komentarzem twórców.

Firewatch - kilkunastominutowy fragment rozgrywki z początku gry - ilustracja #1

Zapowiedziane w marcu ubiegłego roku Firewatch to gra przygodowa z widokiem pierwszoosobowym. W dziele niezależnego studia Campo Santo wcielamy się w Henry'ego, który po traumatycznych przeżyciach postanawia zaszyć się w dziczy Wyoming i rozpocząć pracę jako leśny strażnik. Wkrótce jednak okazuje się, że w puszczy mają miejsce tajemnicze wydarzenia. Jednym z najważniejszych aspektów rozgrywki będzie tworzenie więzi ze swoją przełożoną, Delilah, z którą porozumiewamy się przez krótkofalówkę. Tytuł trafi wyłącznie na PC – według zapowiedzi twórców, jeszcze w tym roku.

Widać, że od tamtego czasu tytuł przeszedł niemałe zmiany – przede wszystkim pojawiło się więcej opcji dialogowych podczas rozmów z przełożoną głównego bohatera, Delilah. To oczywiście bardzo mile widziany dodatek, ponieważ jak twierdzą twórcy, budowanie relacji z nią to jedno z naszych podstawowych zajęć oprócz eksploracji puszczy w Wyoming. Ponadto mamy okazję zobaczyć nowe podejście do pierwszego zadania w grze – przegonienia puszczających fajerwerki turystów. Oczywiście, prace nad Firewatch nadal wrą i trudno tutaj narzekać na pojawiające się graficzne usterki, takie jak chociażby przenikanie tekstur, ale kreskówkowa oprawa wizualna, stworzona przy pomocy silnika Unity, sprawdza się całkiem dobrze, budując ciekawy klimat. Jak te wszystkie elementy zagrają razem? O tym będziemy mogli się przekonać jeszcze w tym roku – oczywiście jeśli twórcy nie przesuną premiery. Przypomnijmy, że w Campo Santo pracują obecnie osoby związane z takimi tytułami jak BioShock 2, Gone Home czy pierwszym sezonem The Walking Dead.

Czy eksploracja zagrożonej pożarem puszczy spełni oczekiwania graczy? - Firewatch - kilkunastominutowy fragment rozgrywki z początku gry - wiadomość - 2015-03-02
Czy eksploracja zagrożonej pożarem puszczy spełni oczekiwania graczy?
  1. Oficjalna strona internetowa gry Firewatch
  2. Oficjalna strona internetowa studia Campo Santo