Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2010, 13:00

autor: Jiker

Wieści ze świata (Fable III, Devil May Cry, Combat Arms) 13/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowościach w Combat Arms i Zombie Driver, sposobach walki z uzależnieniem od gier w Korei Południowej, przesunięciu debiutu sieciowego Earthrise, a także nowej produkcji autorów Heavenly Sword i Enslaved. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowościach w Combat Arms i Zombie Driver, sposobach walki z uzależnieniem od gier w Korei Południowej, przesunięciu debiutu sieciowego Earthrise, a także nowej produkcji autorów Heavenly Sword i Enslaved. Zapraszamy do lektury.

Combat Arms

Firma Nexon, producent sieciowej strzelaniny Combat Arms, rozpoczęła kwietniowe aktualizacje swojej gry. Wśród nowości znalazł się system Osiągnięć (65 medali podzielonych na 13 kategorii), a także Web Shop dostępny z poziomu strony internetowej, za pośrednictwem którego będziecie mogli zaopatrzyć się w nową broń i gadżety (jego start nastąpi 14 kwietnia, czyli jutro). Dodatkowo w ramach gry uruchomiony został 100 Match Event – gracze, którzy rozegrają w trakcie jego trwania 100 meczów otrzymają nagrodę w postaci 5000 Gear Points.

Rocket Knight

Japońska firma Konami poinformowała, że wznowienie przygód oposa Sparkstera znanego jako Rocket Knight trafi do sprzedaży za sprawą serwisów dystrybucji cyfrowej w przyszłym miesiącu. Pierwsza od piętnastu lat odsłona popularnej niegdyś serii pełnych akcji platformówek będzie dostępna nie tylko w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, ale również na pecety, o czym wcześniej nie wiedzieliśmy.

Wieści ze świata (Fable III, Devil May Cry, Combat Arms) 13/04/10 - ilustracja #1

Zombie Driver

Polskie studio Exor Studios opublikowało aktualizację do pecetowej gry akcji Zombie Driver. W jej ramach firma udostępniła nowy tryb zabawy – Slaughter. Zaprezentowana w nim rozgrywka polega na odpieraniu ataków pięciu fal zombie przy jednoczesnej próbie uzyskania jak najwyższego wyniku punktowego. Rozgrywka toczy się na pięciu różnych arenach (każda w innych porach dnia i nocy). Exor Studios poinformowało także o tygodniowej, 50% obniżce ceny gry na Steamie oraz GamersGate.

Korea Południowa

Rząd Korei Południowej robi wszystko, by walczyć z uzależnieniem od gier sieciowych. Z informacji przekazanych przez tamtejsze Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki wynika, że jednym z najnowszych sposobów zmniejszenia liczby osób, które popadły w nałóg, jest wprowadzenia sześciogodzinnych bloków, w czasie których najpopularniejsze z gier MMO będą nieosiągalne dla osób niepełnoletnich. W drugiej połowie bieżącego roku firmy odpowiedzialne za funkcjonowanie produkcji wymagających od graczy największego zaangażowania – m.in. Barameui Nara, Maple Story, Mabinogi – mają zaproponować swoim klientom wybór jednego z trzech bloków (00:00-06:00, 01:00-07:00 lub 02:00-08:00). W ramach ich trwania nie będzie możliwe zalogowanie się do świata gry i oddanie się sieciowej rozrywce. Z kolei w przypadku 19 innych tytułów – m.in. Dungeon & Fighter i Dragon Nest – zastosowanie znaleźć ma system obniżający prędkość połączenia pomiędzy komputerem gracza, a serwerem. Cały proces mają dodatkowo nadzorować rodzice niepełnoletnich graczy. Krytycy zaproponowanych rozwiązań sugerują, że rząd nie objął nakazem wszystkich istotnych gier. Nie znalazły się wśród nich m.in. dwie odsłony marki Lineage.

Halo MMO

Dysty Monk, były pracownik zamkniętego studia Ensemble, oznajmił ponownie w wywiadzie udzielonym serwisowi IncGamers, że projekt Halo MMO istniał i w pewnym okresie miał się nawet na tyle dobrze, że był określany mianem „pogromcy World of Warcraft ”. Na produkcję gry wydawca, firma Microsoft miała podobno przeznaczyć aż 90 milionów dolarów. Według Monka problemy pojawiły się wraz z Nintendo Wii i olbrzymim sukcesem tej konsoli. Producent Xboksa 360 postanowił wtedy o pójściu w kierunku rozrywki casual, podejmując decyzję o zarzuceniu dewelopingu Halo MMO.

Fable III

Peter Molynuex przekracza kolejną granicę? Z danych ujawnionych przez brytyjskie wydanie OXM wynika, że w Fable III w ramach trybu kooperacji będziemy mogli wejść w wielką zażyłość z naszym towarzyszem/towarzyszką i w efekcie dorobić się nawet potomka. Przypominamy, że Fable III zostanie wydane najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku wyłącznie na Xboksa 360.

Earthrise

Earthrise – futurystyczne MMO autorstwa Masthead Studiosnie zostanie wydane w drugim kwartale bieżącego roku. Producent zdecydował się na przesunięcie terminu premiery, nie udostępniając jednocześnie nowego. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że niebawem światło dzienne ujrzy nowy zwiastun Earthrise (nie stanie się to jednak wcześniej niż 16 kwietnia), którego debiut zwiastują nowe zrzuty ekranowe przedstawione na łamach serwisu Worthplaying.

Wieści ze świata (Fable III, Devil May Cry, Combat Arms) 13/04/10 - ilustracja #2

Ninja Theory

Amerykański magazyn Game Informer przedstawił w majowym wydaniu serię plotek, z których wynika, że nową grą studia Ninja Theory – znanego z Heavenly Sword i znajdującego się ciągle w produkcji Enslaved – być może będzie piąta odsłona cyklu Devil May Cry. Informatorzy GI twierdzą, że Capcom poszukiwał zachodniego studia, które mogłoby stworzyć nowe wcielenie słynnego slashera i znalazł je właśnie w Ninja Theory. Aktualnie czekamy na weryfikację tych spekulacji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Sniper: Ghost Warrior PC

Sniper: Ghost Warrior X360

Mass Effect 2: Kasumi's Stolen Memory

N3II: Ninety-Nine Nights

GTI Club Supermini Festa!

Hamlet

Dante’s Inferno: Trials of St. Lucia X360

Dante’s Inferno: Trials of St. Lucia PS3

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier

The Scourge Project X360

The Scourge Project PS3

Rush'n Attack

How to Train Your Dragon PS3

How to Train Your Dragon X360

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Lost Planet 2 - Escalation

Lost Planet 2 - Beneath the Ice

F.3.A.R

Metal Gear Solid: Peace Walker

Runaway: A Twist of Fate