Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Rush'n Attack (X360)

Rush'n Attack X360

Rush'n Attack to zręcznościówka, która w 1985 r. pojawiła się na popularnych w tamtym czasie automatach. Po dwudziestu dwóch latach od premiery postanowiono przypomnieć ten tytuł posiadaczom konsoli Xbox 360.

Zręcznościowe

Microsoft Xbox 360
Okładka Rush'n Attack (X360)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

23maja2007

Rush'n Attack to zręcznościówka, która w 1985 r. pojawiła się na popularnych w tamtym czasie automatach. Po dwudziestu dwóch latach od premiery postanowiono przypomnieć ten tytuł posiadaczom konsoli Xbox 360. Niniejsza gra została udostępniona w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Przystępując do zabawy użytkownik wciela się w postać amerykańskiego komandosa, wdzierającego się na teren bazy wroga. Aby w pełni wywiązać się z powierzonej misji, protagonista eliminuje każdego, kto staje mu na drodze. W tym celu przeważnie posługuje się on posiadanym nożem i okazjonalnie korzysta ze znalezionej broni palnej, jak chociażby bazooki.

Z myślą o zabawie w pojedynkę przygotowano cztery poziomy o zróżnicowanym stopniu trudności. Natomiast miłośnikom potyczek wieloosobowych zaoferowano dwie opcje: kooperację i rywalizację. Niezależnie od wybranego rodzaju rozgrywka odbywa się na podzielonym ekranie, ukazując widok obu użytkowników. Dodatkowo zaimplementowano dwanaście wyzwań, uszeregowanych według stopnia zaawansowania gracza.

Producenci zaproponowali dwie oprawy audiowizualne. Starcia z wrogimi żołnierzami mogą odbywać się z udziałem grafiki z lat osiemdziesiątych XX w. przy dobrze znanych motywach muzycznych. Istnieje też sposobność wyboru zdecydowanie poprawionej wersji, zawierającej m.in. lepsze efekty dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Rush'n Attack

Klasyfikacja PEGI Rush'n Attack

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rush'n Attack

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Rush'N Attack: Ex-Patriot czyli Green Beret w 2.5D
Rush'N Attack: Ex-Patriot czyli Green Beret w 2.5D

wiadomość11 kwietnia 2010

Wczoraj informowaliśmy o dwóch grach, które dla firmy Konami przygotowuje czeskie studio Vatra Games. Jedną z nich jest kolejna odsłona serii survival-horrorów Silent Hill. Druga to nowe wcielenie wielkiego hitu z epoki komputerów 8-bitowych, czyli zręcznościówki Rush'N Attack, znanej też pod nazwą Green Beret.

Xevious i Rush'n Attack już jutro w ramach usługi Xbox Live Arcade
Xevious i Rush'n Attack już jutro w ramach usługi Xbox Live Arcade

wiadomość22 maja 2007

Usługa Xbox Live Arcade, z której korzystać mogą użytkownicy konsoli Xbox 360, zostanie jutro wzbogacona o kolejne gry. Tym razem koncern Microsoft Game Studios postanowił udostępnić zainteresowanym dwie przeróbki popularnych zręcznościówek z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia – Rush’n Attack orax Xevious.

Rush'n Attack alias Green Beret już wkrótce w katalogu Xbox Live Arcade
Rush'n Attack alias Green Beret już wkrótce w katalogu Xbox Live Arcade

wiadomość16 lutego 2007

Dwudziestodwuletnią już zręcznościówkę pt. Rush'n Attack, znaną także jako Green Beret, pamiętają przede wszystkim bywalcy salonów gier oraz np. posiadacze komputerów ośmiobitowych. Wkrótce przygody dzielnego żołnierza amerykańskiego, infiltrującego wrogie instalacje militarne, trafią do użytkowników konsoli Xbox 360.