Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Mass Effect 2: Kasumi - Stolen Memory (PC)

Mass Effect 2: Kasumi - Skradzione wspomnienia

Mass Effect 2: Kasumi - Stolen Memory

Fabularne rozszerzenie DLC do utrzymanego w konwencji science fiction RPG-a akcji Mass Effect 2 studia BioWare. Dodatek zatytułowany Kasumi: Stolen Memory wprowadza do gry macierzystej zupełnie nowy wątek, koncentrujący się na postaci tytułowej złodziejki.

To jest dodatek do gry Mass Effect 2.

RPG | TPP | science fiction | TPS | RPG akcji | Role-playing shooter

Okładka Mass Effect 2: Kasumi - Stolen Memory (PC)

data premiery gry:

6kwi2010

PC X360

Kasumi's Stolen Memory to dodatek do stworzonej przez studio BioWare produkcji RPG zatytułowanej Mass Effect 2. DLC wzbogaca grę o jedną nową postać, a także oferuje możliwość rozwiązania ciekawego questu.

Rozszerzenie koncentruje się na Kasumi Goto, tajemniczej złodziejce, z którą Shepard postanawia spotkać się na Cytadeli. Kasumi zwraca się z prośbą do głównego bohatera, by udzielił jej pomocy w przedostaniu się do posiadłości handlarza bronią Donovana Hocka. Złodziejka ma w planach wykradzenie neuroimplantu należącego do jej dawnego partnera Keijiego Okudy, który w bestialski sposób zamordowany został przez Hocka. Plan zakłada wybranie się na organizowane przez Donovana przyjęcie, podając się za znaną osobę z mrocznego półświatka. Ma to umożliwić staranne zbadanie posiadłości w celu zlokalizowania i włamania się do jej skarbca.

Istotną informacją jest to, że Kasumi towarzyszy bohaterowi nie tylko w wyprawie do posiadłości, ale również po jej zakończeniu, stając się tym samym pełnoprawnym członkiem drużyny. Złodziejka jest też pod wieloma względami unikalną postacią, dysponując między innymi bardzo przydatną zdolnością „Ataku z ukrycia”. Zgodnie z nazwą, umiejętność ta pozwala na aktywację kamuflażu celem bezpiecznego przedostania się na tyły jednostek wroga i zaatakowania przeciwników z zaskoczenia.

Akcja całego DLC rozgrywa się w posiadłości Hocka, przy czym oprócz wielkiego salonu odwiedza się też między innymi stanowisko ochrony, sypialnię, wielki skarbiec czy tereny magazynowe. Autorzy zadbali zarówno o dużą dawkę eksploracji połączoną z badaniem interaktywnych przedmiotów, jak i o liczne walki, w trakcie których na drodze Sheparda stają między innymi wyszkoleni żołnierze czy różnorakie mechy. Nowa przygoda kończy się efektownym pojedynkiem z bossem, podczas którego wymagane jest staranne planowanie ruchów.

Inne atrakcje oferowane przez omawiane rozszerzenie to udostępnienie zupełnie nowych technologii, pistoletów maszynowych Szarańcza, stroju wieczorowego Sheparda oraz możliwość zeskanowania kilku nowych planet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 355 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mass Effect 2: Kasumi - Skradzione wspomnienia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mass Effect 2: Kasumi - Skradzione wspomnienia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Kolekcjonerska obudowa Mass Effect 3 Vault już dostępna w Polsce
Kolekcjonerska obudowa Mass Effect 3 Vault już dostępna w Polsce

wiadomość12 marca 2012

Gadżety dla miłośników wirtualnej rozrywki to wciąż rosnący rynek. Największym fanom nie wystarczy już samo granie w ukochany tytuł. Potrzebują t-shirtów, kubków, książek i, jak się okazuje, unikalnych obudów na swoje konsole.

Nowe DLC do Mass Effect 2 nie dla Polaków
Nowe DLC do Mass Effect 2 nie dla Polaków

wiadomość23 lipca 2010

Kanadyjskie studio Bioware ogłosiło, że Mass Effect 2 doczeka się kolejnego dodatku DLC. Niestety wygląda na to, że Polscy gracze zostaną pozbawieni możliwości zagrania w niego i rodzimym fanom pozostanie jedynie pocieszanie się bardziej pozytywnymi wieściami dotyczącymi książek i komiksów osadzonych w tym uniwersum.

Mass Effect 3, Dragon Age II oraz Dead or Alive 5 - czyli plotek o E3 ciąg dalszy
Mass Effect 3, Dragon Age II oraz Dead or Alive 5 - czyli plotek o E3 ciąg dalszy

wiadomość12 czerwca 2010

Wczoraj pisaliśmy o grach, które Electronic Arts planuje pokazać na tegorocznym E3. Na liście znalazło się prawie dwadzieścia tytułów, choć oczywistym jest, że wydawca szykuje też jakieś niespodzianki. Dzięki wpadce serwisu Gamespot pojawiły się spekulacje, o jakich konkretnie projektach może być tu mowa.

Demo Mass Effect 2 i nowe DLC już 15 czerwca
Demo Mass Effect 2 i nowe DLC już 15 czerwca

wiadomość11 czerwca 2010

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wersje demonstracyjne większości gier ukazują się przed ich premierą, by jeszcze bardziej nakłonić konsumentów do kupna pełnej wersji. Mass Effect 2 nie doczekało się żadnej próbki, ale nic straconego – niemal pół roku po premierze demo zostanie udostępnione do ściągnięcia wraz z nowym DLC.

Dodatki DLC połączą gry Mass Effect 2 i 3
Dodatki DLC połączą gry Mass Effect 2 i 3

wiadomość21 maja 2010

Casey Hudson z BioWare powiedział w wywiadzie dla serwisu VideoGamer, że studio pracuje obecnie nad kilkoma kolejnymi pakietami DLC do Mass Effect 2, które jednocześnie będą stanowiły wprowadzenie do następnej odsłony serii. Do tej pory posiadacze „dwójki” otrzymywali głównie poboczne misje i pomniejsze dodatki, oderwane niejako od głównej fabuły gry.

PC
X360