Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Mass Effect 2: Kasumi - Stolen Memory (PC)
OkładkaMass Effect 2: Kasumi - Stolen Memory (PC)

Mass Effect 2: Kasumi - Skradzione wspomnienia

Mass Effect 2: Kasumi - Stolen Memory

Fabularne rozszerzenie DLC do utrzymanego w konwencji science fiction RPG-a akcji Mass Effect 2 studia BioWare. Dodatek zatytułowany Kasumi: Stolen Memory wprowadza do gry macierzystej zupełnie nowy wątek, koncentrujący się na postaci tytułowej złodziejki.

To jest dodatek do gry Mass Effect 2.

RPG | TPP | science fiction | TPS | RPG akcji | Role-playing shooter

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mass Effect 2: Kasumi - Skradzione wspomnienia Premiera

6kwi2010

PC X360

Kasumi's Stolen Memory to dodatek do stworzonej przez studio BioWare produkcji RPG zatytułowanej Mass Effect 2. DLC wzbogaca grę o jedną nową postać, a także oferuje możliwość rozwiązania ciekawego questu.

Rozszerzenie koncentruje się na Kasumi Goto, tajemniczej złodziejce, z którą Shepard postanawia spotkać się na Cytadeli. Kasumi zwraca się z prośbą do głównego bohatera, by udzielił jej pomocy w przedostaniu się do posiadłości handlarza bronią Donovana Hocka. Złodziejka ma w planach wykradzenie neuroimplantu należącego do jej dawnego partnera Keijiego Okudy, który w bestialski sposób zamordowany został przez Hocka. Plan zakłada wybranie się na organizowane przez Donovana przyjęcie, podając się za znaną osobę z mrocznego półświatka. Ma to umożliwić staranne zbadanie posiadłości w celu zlokalizowania i włamania się do jej skarbca.

Istotną informacją jest to, że Kasumi towarzyszy bohaterowi nie tylko w wyprawie do posiadłości, ale również po jej zakończeniu, stając się tym samym pełnoprawnym członkiem drużyny. Złodziejka jest też pod wieloma względami unikalną postacią, dysponując między innymi bardzo przydatną zdolnością „Ataku z ukrycia”. Zgodnie z nazwą, umiejętność ta pozwala na aktywację kamuflażu celem bezpiecznego przedostania się na tyły jednostek wroga i zaatakowania przeciwników z zaskoczenia.

Akcja całego DLC rozgrywa się w posiadłości Hocka, przy czym oprócz wielkiego salonu odwiedza się też między innymi stanowisko ochrony, sypialnię, wielki skarbiec czy tereny magazynowe. Autorzy zadbali zarówno o dużą dawkę eksploracji połączoną z badaniem interaktywnych przedmiotów, jak i o liczne walki, w trakcie których na drodze Sheparda stają między innymi wyszkoleni żołnierze czy różnorakie mechy. Nowa przygoda kończy się efektownym pojedynkiem z bossem, podczas którego wymagane jest staranne planowanie ruchów.

Inne atrakcje oferowane przez omawiane rozszerzenie to udostępnienie zupełnie nowych technologii, pistoletów maszynowych Szarańcza, stroju wieczorowego Sheparda oraz możliwość zeskanowania kilku nowych planet.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 371 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mass Effect 2: Kasumi - Skradzione wspomnienia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Mass Effect 2: Kasumi - Skradzione wspomnienia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360