Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2010, 12:38

autor: Olek

Amerykańska premiera GTA: Episodes from Liberty City na PS3 i PC

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dzisiaj na rynku północnoamerykańskim debiutuje długo wyczekiwany przez posiadaczy komputerów PC i konsol PlayStation 3 zestaw dodatków do gry Grand Theft Auto IV – Episodes from Liberty City. Europejska premiera pakietu już w piątek.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dzisiaj na rynku północnoamerykańskim debiutuje długo wyczekiwany przez posiadaczy komputerów PC i konsol PlayStation 3 zestaw dodatków do gry Grand Theft Auto IVEpisodes from Liberty City. Europejska premiera pakietu już w piątek.

Pecetowa wersja kompilacji, zawierającej dodatki The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony a także trzy nowe stacje radiowe, dostępna jest już w amerykańskim Steamie. Jej cena wynosi 29,99$, 29,99€ lub 19,99L. Według dzisiejszego kursu walut jest to odpowiednio: 85 zł, 116 zł i 87 zł. Trzeba jednak pamiętać, że cena w dolarach nie zawiera podatku.

Posiadacze gry Grand Theft Auto IV mogą też kupić każdą z kampanii osobno, korzystając z usługi Games For Windows Live Marketplace. Nie zawierają one jednak dodatkowych ścieżek dźwiękowych.

Cena pakietu rozszerzeń w wersji na konsolę PlayStation 3 wynosi 39,99$ (m.in. sklepy amazon.com i ebgames.com).

Rodzimym graczom proponujemy skorzystać z preorderu pudełkowych edycji zestawu dodatków GTA: Episodes from the Liberty City, które w sklepie gry-online.pl kosztują odpowiednio 99,99 zł (PC) i 139,99 zł (PS3).

Amerykańska premiera GTA: Episodes from Liberty City na PS3 i PC - ilustracja #1

Przypomnimy, że na konsolę Xbox 360 oba rozszerzenia oraz ich kompilacja ukazały się już w ubiegłym roku. Za cenę 50 mln dolarów koncern Microsoft wykupił od firmy Rockstar Games prawo do czasowej wyłączności dodatków.

Początkowo rozszerzenia w wersjach na komputery PC oraz konsolę PlayStation 3 miały pojawić się na przełomie marca i kwietnia tego roku. O przesunięcie terminu poprosił jednak europejski oddział firmy Sony Computer Entertainment, argumentując to koniecznością wprowadzenia drobnych modyfikacji w materiałach multimedialnych, jakie pojawiają się w dodatkach. Szerzej na ten temat pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.