Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2012, 12:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (DMC: Devil May Cry, Portal 2, Diablo III) 21/11/12

Dziś piszemy m.in. o wersji demonstracyjnej DMC: Devil May Cry, trybie split-screen w pecetowej edycji Portal 2, promocyjnych cenach gier Diablo III oraz StarCraft II: Wings of Liberty, a także problemach firmy THQ. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Cities in Motion

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Cities in Motion ze wszystkimi dodatkami DLC. Dzieło studia Colossal Order możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw kosztuje 12,49 euro (ok. 52 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

THQ

Paul Pucino zrezygnował ze stanowiska dyrektora finansowego w firmie THQ. To posunięcie zostało najwyraźniej podyktowane słabymi wynikami finansowymi amerykańskiego wydawcy. Koncern podpisał specjalną umowę z firmą Wells Fargo, na mocy której pożyczkodawca (w tym przypadku Wells Fargo) przestaje wymagać regularnych spłat do 15 stycznia 2013 roku, a pożyczkobiorca (THQ) ma ten czas wykorzystać do poprawienia swojej sytuacji finansowej.

DMC: Devil May Cry

W usłudze Xbox Live pojawiło się demo gry DMC: Devil May Cry, które dzisiaj po południu trafi także na łamy europejskiego PlayStation Network. Twórcy udostępnili graczom dwie misje, z czego jedna jest walką z bossem. Zaoferowano kilka poziomów trudności do wyboru, w tym najtrudniejszy Son of Sparda, który zostanie odblokowany po jednokrotnym zaliczeniu wersji demonstracyjnej. Oprócz tego otrzymaliśmy dostęp do ulepszeń broni i możliwość odkrycia sekretów.

DMC: Devil May Cry - Wieści ze świata (DMC: Devil May Cry, Portal 2, Diablo III) 21/11/12 - wiadomość - 2012-11-21
DMC: Devil May Cry

343 Industries

Studio 343 Industries (Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 4) zatrudni dwóch inżynierów ds. dewelopingu oprogramowania, którzy pracowaliby nad “budowaniem następnej generacji usług działających na potrzeby Halo 4 i nowej sagi gier”. Idealny kandydat powinien posiadać m.in. doświadczenie w tworzeniu produkcji MMO, ale to wcale nie oznacza, że zespół 343 Industries szykuje nową część Halo reprezentującą ten gatunek. Prawdopodobnie chodzi o różnego rodzaju usługi społecznościowe, bo w ogłoszeniu mowa również o ulepszaniu uniwersum Halo poprzez „usługi na konsolach, stronach internetowych i platformach mobilnych za pośrednictwem serwisu Halo Waypoint”.

Heroes of Warcraft

Firma Blizzard Entertainment pozwała do sądu jednego z mieszkańców Wielkiej Brytanii, będącego wlaścicielem domeny HeroesofWarcraft.com. Koncern rości sobie prawa do użytych tutaj nazw i nie godzi się na wykupienie domeny, bo jej właściciel życzy sobie zbyt dużej sumy pieniędzy. Sprawa jest o tyle zastanawiająca, że we wrześniu firma Blizzard Entertainment zarejestrowała adres heroesofwarcraft.co.uk, a wydana w 2002 roku gra strategiczna Warcraft III: Reign of Chaos początkowo miała występować właśnie pod tytułem Heroes of Warcraft. Czyżby to oznaczało, że potężny koncern przymierza się do zapowiedzi nowej części kultowej strategii czasu rzeczywistego?

Portal 2

Firma Valve udostępniła najnowszą aktualizację pecetowej wersji gry Portal 2. Łatka wprowadza m.in. obsługę opcji Big Picture Mode, dostosowującej usługę Steam do działania na telewizorze. Przy okazji dodano także możliwość przejścia całej kampanii w kooperacji z drugim graczem na podzielonym ekranie. Dotychczas taka opcja była dostępna wyłącznie na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 (pecetowcy mogli grać tylko przez sieć). Patch pobierze się automatycznie przy próbie uruchomienia Portal 2.

Portal 2 - Wieści ze świata (DMC: Devil May Cry, Portal 2, Diablo III) 21/11/12 - wiadomość - 2012-11-21
Portal 2

StarCraft II: Wings of Liberty / Diablo III

Na oficjalnej stronie internetowej firmy Blizzard Entertainment rozpoczęto promocję, w której o 20 euro taniej można zakupić gry StarCraft II: Wings of Liberty oraz Diablo III. Ze zniżką pudełkowe wersje tych tytułów kosztują odpowiednio 19,99 euro (ok. 83 złotych) oraz 39,99 euro (ok. 165 złotych). Nie jest to wyjątkowo atrakcyjna oferta z naszego punktu widzenia, jako że w niektórych polskich sklepach można obie produkcje znaleźć nawet nieco taniej. Promocja obowiązuje do 27 listopada.

Fighters of Capcom

Firma Capcom zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym nazwę Fighters of Capcom. Wprawdzie nie oznacza to od razu zapowiedzi nowej gry, ale nazwa może sugerować bijatykę z postaciami występującymi w różnych seriach wydawanych przez Capcom. Firma jest znana ze stworzenia wielu tzw. crossoverów, w których ścierają się ze sobą bohaterowie różnych uniwersów, więc powyższy scenariusz wcale nie musi być daleki od prawdy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: