Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka House of 1000 Doors: Family Secrets (PC)
OkładkaHouse of 1000 Doors: Family Secrets (PC)

Dom Tysiąca Drzwi: Rodzinne sekrety PC

House of 1000 Doors: Family Secrets

Dom Tysiąca Drzwi: Rodzinne sekrety to gra przygodowa wyprodukowana przez firmę Alawar Entertainment. Fabuła koncentruje się wokół tytułowego „domu tysiąca drzwi”, stanowiącego portal umożliwiający duchom przejście do innego świata.

Przygodowe | elementy logiczne | 2D | duchy

Dom Tysiąca Drzwi: Rodzinne sekrety Premiera PC

22lutego2012

pudełko PL

5kwietnia2012

producent: Alawar wydawca: Alawar wydawca PL: MarkSoft

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dom Tysiąca Drzwi: Rodzinne sekrety jest pierwszą odsłoną cyklu casualowych przygodówek stylizowanych na klimatyczną opowieść o duchach. Tytuł wyprodukowany został przez zespół deweloperski studia Alawar Five BN, znany m.in. z takich gier jak Settlement: Colossus i Vampires vs. Zombies.

Główna bohaterka Dom Tysiąca Drzwi: Rodzinne sekrety to przeżywająca kryzys twórczy pisarka - Kate Reed. Pewnego dnia otrzymuje ona zaproszenie do udziału w seansie spirytystycznym. Sądząc, że pomoże jej to przełamać impas, kobieta decyduje się udać do tytułowego „domu tysiąca drzwi”. Wkrótce odkrywa, że pełni on rolę międzywymiarowego portalu, umożliwiając duszom zmarłych przejście do innego świata. Mieszkańcy okazałej rezydencji – rodzina Lancasterów to media, a ona sama obdarzona jest umiejętnością nawiązywania kontaktu z duchami.

Pomagając Kate gracz poznaje kolejne wątki zagmatwanej fabuły, w której pojawia się m.in. motyw zbrodni i niesłusznego oskarżenia pod adresem nieżyjącej babci głównej bohaterki. Twórcy przygotowali imponującą liczbę 70 (a w wydaniu kolekcjonerskim 90) lokacji, jakie odwiedzić można w trakcie zabawy. Rozgrywka stanowi miks łamigłówek i zagadek typu „ukryte przedmioty” (Hidden Objects Game).

Dom Tysiąca Drzwi: Rodzinne sekrety zwraca uwagę wysoką jakością oprawy wizualnej. Dwuwymiarowa grafika bazuje na ręcznie rysowanych tłach, które wzbogacone zostały animacjami i efektami świetlnymi. Bieg fabuły ilustruje 12 starannie przygotowanych cut-scenek.

Tryb gry: single player  

Dom Tysiąca Drzwi: Rodzinne sekrety cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Dom Tysiąca Drzwi: Rodzinne sekrety: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dom Tysiąca Drzwi: Rodzinne sekrety Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128MB RAM
  • 550 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7