Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Vampire Saga: Break Out (PC)
OkładkaVampire Saga: Break Out (PC)

Saga Wampirów: Początek PC

Vampire Saga: Break Out

Saga Wampirów: Początek jest trzecią odsłoną cyklu casualowych przygodówek utrzymanych w klimacie horroru. Gracze ponownie przenoszą się do opustoszałego miasteczka Hell Lock, gdzie próbują rozwikłać zagadkę tajemniczej zarazy, która przemieniła mieszkańców w krwiożercze bestie.

Przygodowe | horror | elementy logiczne | 2D | wampiry

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Saga Wampirów: Początek Premiera PC

8marca2012

pudełko PL

12maja2012

producent: Alawar wydawca: Alawar wydawca PL: MarkSoft

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Moda na wampiry zachęciła firmę Alawar Entertainment do kontynuacji cyklu Saga Wampirów (Vampire Saga). Podobnie jak wcześniejsze gry z serii, Saga Wampirów: Początek jest adresowaną do casuali przygodówką z elementami HOG (Hidden Objects Game) i logicznymi mini-gierkami.

Akcja ponownie osadzona została w miasteczku Hell Lock (a właściwie Hill Lock). Gracz kieruje poczynaniami pogrążonego w żałobie po śmierci córki doktora, który wezwany zostaje do położonej na odludziu miejscowości, by wyjaśnić serię zagadkowych zgonów. Dotarłszy na miejsce bohater odkrywa, że miasto niemal całkowicie opustoszało, a przyczyną tego stanu rzeczy jest zagadkowa zaraz, która zmienia ludzi w czerwonookie, żądne krwi bestie.

Fabuła gry luźno nawiązuje do wątków wcześniejszych odsłon cyklu. Punktami zbieżnymi są m.in. miejsce akcji, postać szeryfa oraz motyw zmagań z wampirami. Gracze mogą odwiedzić zarówno dobrze znane, jak i zupełnie nowe miejsca.

Rozgrywka jest dokładnie tym, czego mogą oczekiwać fani casualowych przygodówek firmy Alawar. Zabawa koncentruje się głównie na eksplorowaniu lokacji, w których czekają zagadki typu „ukryte obiekty” oraz nieskomplikowane zadania logiczne w formie mini-gierek lub łamigówek związanych z użyciem uprzednio zebranych przedmiotów (np. do otwarcia drzwi lub uruchomienia jakiegoś mechanizmu). Choć poziom trudności nie jest wysoki, mniej doświadczeni gracze mogą skorzystać z systemu wskazówek i podpowiedzi.

W warstwie technicznej Saga Wampirów: Początek powiela rozwiązania zastosowane uprzednio w Saga Wampirów: Witamy w Hell Lock. Twórcy zadbali m.in. o atrakcyjne wizualnie, ręcznie rysowane tła lokacji oraz proste animacje i efekty świetlne, które ożywiają statyczny obraz.

Tryb gry: single player  

Saga Wampirów: Początek cena w dniu premiery: 19,00 PLN

Wymagania wiekowe Saga Wampirów: Początek: Odpowiednia dla każdego wieku.

Saga Wampirów: Początek Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna (zgodna z DirectX 8.0)
  • Windows XP/Vista/7