Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka House of 1000 Doors: The Palm of Zoroaster (PC)
OkładkaHouse of 1000 Doors: The Palm of Zoroaster (PC)

Dom Tysiąca Drzwi: Ręka Zoroastera PC

House of 1000 Doors: The Palm of Zoroaster

Dom Tysiąca Drzwi: Ręka Zoroastera jest drugą osłoną cyklu casualowych przygodówek autorstwa zespołu deweloperskiego Alawar Five BN.

Przygodowe | elementy logiczne | 2D | duchy

Dom Tysiąca Drzwi: Ręka Zoroastera Premiera PC

7czerwca2012

pudełko PL

7czerwca2012

producent: Alawar wydawca: Alawar wydawca PL: MarkSoft

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Zaledwie kilka miesięcy po premierze House of 1000 Doors: Family Secrets deweloperzy ze studia Alawar Five BN przygotowali kontynuację. Podobnie jak pierwowzór, Dom Tysiąca Drzwi: Ręka Zoroastera zawiera solidną porcję zagadek z rodzaju „ukryte przedmioty” i logicznych mini-gierek, które łączy opowieść o siłach nadprzyrodzonych.

Akcja gry toczy się rok po wydarzeniach przedstawionych w Family Secrets. Seria jasnych rozbłysków na niebie nad New Jersey przykuwa uwagę Kate Reed. Obdarzona spirytystycznie uzdolniona pisarka rusza na poszukiwania wędrującego pomiędzy czasem i przestrzenią „domu tysiąca drzwi”. Okazuje się, że mieszkająca w nim rodzina Lancasterów znów ma problemy. Posiadłości zagraża bowiem przeklęty klejnot – Ręka Zoroastera. Jego moc może ujarzmić jedynie melodia zagrana na mitycznych Organach Jerycha. Do ich skonstruowania potrzeba jednak wielu elementów rozsianych w różnych zakątkach świata i epokach historii.

Kierujący poczynaniami Kate Reed gracz, ma za zadanie skompletować instrument i powstrzymać zło. Wymaga to odwiedzenia około 100 lokacji, w których czekają wyzwania w postaci logicznych mini-gierek oraz zagadek z rodzaju „ukryte przedmioty”. Tradycyjnie już w grach spod szyldu Alawar poziom rozgrywki nie należy do trudnych, a przy nieco bardziej wymagających zadaniach skorzystać można z systemu podpowiedzi.

Oprawa audiowizualna Dom Tysiąca Drzwi: Ręka Zoroastera nie odbiega jakością wykonania od pierwszej odsłony cyklu. Deweloperzy posłużyli się zresztą sprawdzonymi rozwiązaniami. Dwuwymiarowa grafika bazuje na ręcznie wykonanych rysunkach i prostych animacjach, a w trakcie gry pojawia się kilkanaście cut-scenek ilustrujących bieg wydarzeń fabuły.

Tryb gry: single player  

Dom Tysiąca Drzwi: Ręka Zoroastera cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Dom Tysiąca Drzwi: Ręka Zoroastera: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dom Tysiąca Drzwi: Ręka Zoroastera Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128MB RAM
  • 550 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7