Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka RaiderZ (PC)
OkładkaRaiderZ (PC)

RaiderZ PC

Project H

Tytuł z gatunku MMORPG zrealizowany w konwencji azjatyckiego fantasy. Gra koncentruje się na walce i pozwala na zmierzenie się z olbrzymimi monstrami podczas dużych bitew z udziałem wielu osób. System starć jest mocno zręcznościowy i wymaga od graczy doskonałego refleksu.

RPG | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RaiderZ Premiera PC

premiera światowa

20listopada2012

Gra przestała działać

7sierpnia2015

producent: MAIET entertainment, Inc. wydawca: Gameforge AG Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do RaiderZ

World of Warcraft

Aion

Guild Wars

Uwaga: Serwery gry zostały zamknięte 7 sierpnia 2015 roku i zaprzestano jej dalszego wspierania.

RaiderZ to gra MMORPG z akcją osadzoną w krainie fantasy, w której możemy zmierzyć się z gigantycznymi bestiami podczas dużych bitew z udziałem wielu osób. Tytuł łączy szybki i dynamiczny styl prowadzenia walki z klasycznym światem i mechaniką MMO – czyli rozwijamy swoją postać, zdobywamy umiejętności i wchodzimy w interakcje z innymi ludźmi.

Cała rozgrywka toczy się na planecie Velix, gdzie odkryto niezwykle duże i agresywne istoty. Najważniejszym elementem rozgrywki jest właśnie grupowa walka z takimi bestiami. Nie znaczy to oczywiście, że na swojej drodze nie napotkamy także mniejszych przeciwników – klasycznych ludzi, wilków czy szkieletów.

Walkę toczymy zarówno przy użyciu magii, jak i broni białej. Wszystkie ataki i uniki wykonujemy samodzielnie w czasie rzeczywistym. Konieczne jest zatem reagowanie na poczynania przeciwników i dostosowywanie do nich swojej taktyki. Na uwagę zasługuje fakt, że z gry zupełnie wyeliminowano system sztywnego określania celu, poprzez wskazywanie go. W przypadku broni do walki bezpośredniej możemy trafić przeciwnika, gdy znajdzie się on w naszym zasięgu, a przy broni dystansowej wykorzystujemy celownik, by skierować ataki w odpowiednim kierunku. Ważną rolę pełni wykonywanie przewrotów i blokowanie ciosów.

Jak przystało na grę MMO, w trakcie zabawy rozwijamy swojego bohatera. W RaiderZ częściowo zrezygnowano z modelu klas postaci. Zaczynając zabawę mamy do wyboru berserkera, obrońcę, kleryka i maga. Po osiągnięciu pewnego poziomu doświadczenia otrzymujemy już swobodny dostęp do umiejętności spoza naszej specjalizacji, co pozwala nam mieszać klasy. Gracze mają do dyspozycji ponad 350 przeróżnych zdolności i to z ich pomocą kształtują swoją postać. Dzięki temu możliwa jest spora dowolność, a wykreowani bohaterowie mogą się mocno między sobą różnić.

Zatem, jeżeli ktoś chce stworzyć maga bitewnego w pełnej zbroi płytowej, ciskającego ognistymi kulami, to nic nie stoi na przeszkodzie. Podobnie jeśli ktoś zapragnie kierować poczynaniami kleryka-obrońcy, to również otrzyma taką możliwość.

W grze dominuje pełna kolorów grafika i stylistyka charakterystyczna dla azjatyckich produkcji MMO. Na ekranie dzieje się dużo, walki są efektowne, a rzucane zaklęcia pełne kolorów i widowiskowych efektów specjalnych.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 227 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe RaiderZ: 12+