Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2015, 11:49

autor: Adrian Werner

RaiderZ - anglojęzyczne serwery zostaną zamknięte 7 sierpnia

Firma Perfect World Entertainment poinformowała, że serwery anglojęzycznej wersji zręcznościowego MMORPG RaiderZ zostaną zamknięte 7 sierpnia tego roku.

Serwery zostaną zamknięte za niecały miesiąc. - RaiderZ - anglojęzyczne serwery zostaną zamknięte 7 sierpnia - wiadomość - 2015-07-12
Serwery zostaną zamknięte za niecały miesiąc.

Mamy złe wieści dla fanów gry MMORPG zatytułowanej RaiderZ. Odpowiedzialna za jej wersję anglojęzyczną firma Perfect World Entertainment poinformowała właśnie, że serwery tej produkcji zostaną zamknięte 7 sierpnia tego roku. W ostatnich tygodniach wielu graczy miało spore problemy logowaniem się na swoje konta. Zazwyczaj w takich przypadkach kontaktowano się z oryginalnymi deweloperami, czyli ludźmi z koreańskiego studia MAIET Entertainment. Okazuje się jednak, że zespół ten został niedawno rozwiązany i z tego powodu dalsze utrzymywanie wersji anglojęzycznej pozbawione jest sensu, gdyż dystrybutor nie jest w stanie naprawić jakichkolwiek problemów technicznych. Nie było także szans na nową zawartość. Wszystko to w praktyce przypieczętowało los RaiderZ.

Wydawca zamierza częściowo wynagrodzić fanom zamknięcie serwerów. Po pierwsze, wszystkie pieniądze wydane po 6 maja tego roku w ramach mikropłatności zostaną skonwertowane na walutę, którą będzie można wykorzystać w innych grach Perfect World Entertainment. Ponadto cena każdego przedmiotu w wirtualnym sklepiku zostanie obniżona do jednego punktu ZEN, a ponadto gracze otrzymają za darmo 1000 tych punktów. Dzięki temu w ostatnich tygodniach będą mogli sprawdzić wszystko, co gra miała do zaoferowania.

Przypomnijmy, że anglojęzyczna wersja RaiderZ zadebiutowała w 2012 roku. Produkcja zyskała spore uznanie za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki, który zrealizowano w stylu znanym z gier akcji. Silnik wymagał bowiem, aby każdy cios autentycznie sięgnął modelu postać, a do tego kluczową rolę odgrywały bloki oraz uniki. Obecnie takie rozwiązania są powszechne, ale trzy lata temu były znacznie rzadsze, co zapewniło RaiderZ początkowo sporą popularność.

Warto na koniec wspomnieć, że na razie nie wiemy, jaki los spotka pozostałe produkcje studia MAIET Entertainment, w tym zwłaszcza sieciową grę akcji GunZ 2: The Second Duel, która zgromadziła wokół siebie całkiem liczne grono oddanych fanów.

  1. RaiderZ – oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

RaiderZ

RaiderZ