Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Zafehouse: Diaries (PC)
OkładkaZafehouse: Diaries (PC)

Zafehouse: Diaries PC

Zafehouse: Diaries jest utrzymaną w konwencji post-apokaliptycznego horroru grą z pogranicza strategii, cRPG, przygodówki i tekstówki. Tytuł wyprodukowany został przez australijskie studio Screwly.

Strategiczne | survival horror | zombie | elementy RPG | elementy przygodowe

Zafehouse: Diaries Premiera PC

28września2012

producent: Screwly Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Zafehouse: Diaries

Steins;Gate

The Seed

Joe Dever's Lone Wolf

Zafehouse: Diaries to podjęta przez ekipę deweloperską australijskiego studia Screwly próba świeżego spojrzenia na gry z rodzaju survival horrorów. Twórcy zdecydowali się nie powielać utartych schematów, proponując graczom produkcję skupiającą się przede wszystkim na relacjach pomiędzy bohaterami.

Akcja Zafehouse: Diaries osadzona została w mieście opanowanym przez hordy żywych trupów. Grupie losowo napotkanych osób udało się znaleźć bezpieczne schronienie i dowiedzieć o helikopterze, który zabrać ma ocalałych ludzi. Niestety, bohaterowie nie wiedzą gdzie, ani kiedy pojawi się ekipa ratunkowa.

Zadaniem gracza, który staje na czele grupy, jest zarządzać działaniami pozostałych osób, by zapewnić sobie i innym przetrwanie, a także w odpowiednim czasie i miejscu oczekiwać na ratunek. Każdy z ocalałych ma jednak własne priorytety, a próba pogodzenia interesów wszystkich osób stanowi poważne wyzwanie.

Zabawa polega na wydawaniu poleceń dotyczących m.in. eksplorowania lokacji, poszukiwania żywności i broni, budowy barykad oraz zakładania bezpiecznych kryjówek. Wynik każdego z podejmowanych działań zależy od wielu czynników, w tym indywidualnych predyspozycji bohaterów (każdy posiada jeden wyjątkowy talent i jedną poważną słabość) oraz umiejętności i chęci współpracy pomiędzy poszczególnymi członkami grupy. Twórcy zadbali o sporą nieprzewidywalność rozwoju sytuacji, wprowadzając generowane losowo zdarzenia.

Zafehouse: Diaries wyróżnia się niekonwencjonalnym interfejsem gry. Wydarzenia prezentowane są bowiem w formie dziennika. Gracz podejmuje decyzje wybierając odpowiednie opcje z dostępnych menu. O wynikach działań informowany jest natomiast poprzez wpisy pojawiające się na kartach dziennika.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Zafehouse: Diaries: Odpowiednia dla każdego wieku.

Zafehouse: Diaries Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 512 MB RAM (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 30 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7