Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Seed (PC)
OkładkaThe Seed (PC)

The Seed PC

Tekstowe RPG utrzymane w klimacie postapokaliptycznym, zaprojektowane przez twórców moda MISERY do gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci.

Przygodowe | postapokalipsa | elementy RPG | survival | visual novel | indie | epizodyczne | paragrafowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Seed Premiera PC

27czerwca2017

producent: MDT wydawca: MDT Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Seed to tekstowe cRPG utrzymane w klimacie postaopkaliptycznym. Jest to pierwszy komercyjny projekt studia MDT, czyli zespołu, który opracował popularną modyfikację MISERY do gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci.

Akcja rozpoczyna się w roku 2027, a kampania toczy się na terenach dzisiejszej Rosji, w świecie zniszczonym przez kataklizm ekologiczny, który zmiótł z powierzchni Ziemi większość ludzkości. Podczas zabawy odkryjemy dokładne przyczyny zagłady i spróbujemy pomóc w odbudowie cywilizacji. Fabuła została zaprezentowana w stylu powieściowym. Po każdej decyzji czytamy wielostronicowy opis wydarzeń, a podejmowane decyzje ostatecznie doprowadzają kampanię do jednego z tuzina alternatywach finałów.

Autorzy postawili na nietypowe rozwiązanie i opracowali grę w formie tekstowej paragrafówki. Podczas zabawy oglądamy co prawda animowane obrazy i słuchamy efektów dźwiękowych, ale większość wydarzeń prezentowana jest w formie tekstowej. Regularnie zmuszani jesteśmy do dokonywania wyboru między kilkoma możliwymi akcjami, a nasze decyzje kształtują dalszy przebieg fabuły. Jednocześnie fundamentem rozgrywki są mechanizmy RPG, dzięki którym kierowana przez nas postać jest opisana za pomocą szeregu cech. Nie zabrakło także zarządzania ekwipunkiem, a posiadane przedmioty wpływają na statystyki bohatera. Przykładowo, dobry karabin znacząco podbija umiejętności bojowe.

Jak na dobry tytuł postapokaliptyczny przystało, w grze znalazły się liczne elementy survivalowe. Konieczne jest gromadzenie żywności i wody, walka z chorobami oraz unikanie miejsc o wysokim poziomie napromieniowania. Podczas eksplorowania świata co pewien czas spotykamy także innych ludzi i współczynnik interakcji społecznych bohatera decyduje o tym, jak łatwo będziemy mogli uzyskiwać informacje oraz negocjować ceny. Dostępna jest także opcja stworzenia drużyny i wspólnego podróżowania z innymi ocalałymi, a ich umiejętności oraz osobowości również wpływają na statystyki bohatera.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Seed: 16+